ProtonMail dostanie ciemny motyw. Można już testować w wersji beta

ProtonMail dostanie ciemny motyw. Można już testować w wersji beta

ProtonMail dostanie ciemny motyw. Można już testować w wersji beta
Oskar Ziomek
05.03.2020 11:54

Ciemny motyw trafia do kolejnej aplikacji, a tym razem jest to ProtonMail. Korzystający z wersji beta mogą już sprawdzać nowe kolory, które wystarczy aktywować z poziomu ustawień. Jak wynika z krótkiego filmu udostępnionego przez twórców, ciemny motyw był jedną z najbardziej oczekiwanych zmian w ostatnim czasie.

O zaletach ciemnego motywu można powiedzieć wiele. Główną jest jednak oszczędność oczu podczas korzystania z aplikacji wieczorami. Ustawianie słabszego podświetlenia w monitorze oczywiście jest jednym z rozwiązań w przypadku stosowania jasnych kolorów w aplikacjach, ale nie zmienia to faktu, iż ciemne motywy mniej "rażą", gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Do tego dochodzą jeszcze użytkownicy, którzy po prostu wolą ciemniejsze kolory aplikacji niezależnie od pory dnia.

Aby skorzystać z ciemnego motywu webowego ProtonMaila, należy odwiedzić testową wersję serwisu i wybrać ciemne kolory z menu Appearance i kategorii Layouts. Poza możliwością włączenia ciemnych kolorów, użytkownik może tu także stworzyć własny motyw, samodzielnie decydując o kolorach poszczególnych elementów aplikacji.

Co więcej, twórcy informują, że ciemny motyw trafił równolegle do kalendarza. W tym przypadku niezbędne jest jednak korzystanie z płatnego planu. Cechą wspólną wszystkich usług ProtonMaila jest bezpieczeństwo i szyfrowanie przesyłanych danych.

ProtonMail na Androida i iOS-a jest dostępny w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)