Adium z obsługą Video już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych przeznaczonych dla systemu Mac OS X oferuje teraz opcję prowadzenia video konferencji.

Adium, bo o nim mowa, pozwala na komunikowanie się m .in. z takimi sieciami jak nasz rodzimy produkt Gadu-Gadu po AIM, ICQ, Novel Groupwise, MSN Messenger, Yahoo IM, Google Talk oraz Jabber. W najnowszej wersji oznaczonej jako 1.1.4 zaimplementowana możliwość prowadzenia video czatów przy wykorzystaniu technologii Flash stworzonej przez MeBeam.

Funkcja ta dostępna jest w postaci pluginu obsługującego wiele serwisów video (włączając w to iChat), bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji po stronie osoby, z która chcemy prowadzić rozmowę video. Wtyczka aktualnie oferuje możliwość prowadzenia video konferencji jednocześnie aż z 15 osobami podczas jedne sesji. Co ważne osoby te nie muszą korzystać z jednej sieci.

Więcej informacji na temat aplikacji Adium rozpowszechnianej na licencji GNU można uzyskać na stronie projektu. Tam również dostępne są paczki instalacyjne dla systemu Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję