Z WhatsAppa można teraz skorzystać w samochodach z obsługą Apple CarPlay

Z WhatsAppa można teraz skorzystać w samochodach z obsługą Apple CarPlay

Z WhatsAppa można teraz skorzystać w samochodach z obsługą Apple CarPlay
29.01.2018 18:40, aktualizacja: 15.02.2018 00:45

Cieszący się dużą popularnością komunikator WhatsApp otrzymał paczkę nowości i usprawnień. Aktualizacja przynosi przydatną dla kierowców funkcję. W końcu mogą odbierać i wysyłać wiadomości z poziomu Apple CarPlay.

Użytkownicy smartfonów coraz rzadziej piszą SMS-y, wybierają raczej Facebook Messengera, WhatsAppa czy inny komunikator. Niestety, po sparowaniu smartfona z samochodem, nawet tym najbardziej zaawansowanym, muszą wracać do starszych sposobów komunikacji. Najczęściej systemy samochodów obsługują wyłącznie wiadomości SMS, czasami również e-maile oraz zapewniają możliwość wykonywania połączeń. Sporo ograniczeń dotyczy nawet Androida Auto czy Apple CarPlay.

Na liście wspieranych form komunikacji często brakuje popularnych komunikatorów. Powoli jednak to się zmienia, a prekursorem wprowadzenia komunikatorów do samochodów chce być WhatsApp. Najnowsza aktualizacja, podnosząca numer wersji do 2.18.20, otrzymała wsparcie dla Apple CarPlay. Po podłączeniu iPhone’a do systemu samochodu, posiadającego CarPlay, na liście dostępnych aplikacji pojawi się teraz także WhatsApp.

Źródło: theverge.com
Źródło: theverge.com

W związku z rygorystycznymi wymogami Apple dotyczącymi aplikacji do wysyłania wiadomości w CarPlay, WhatsApp jest okrojony z wielu funkcji. Korzystanie z komunikatora wygląda jak wysyłanie zwykłych wiadomości. Kierowca może odczytać wiadomość i odpowiedzieć korzystając z Siri. Jedyną większą różnicą względem iMessage jest brak możliwości przewinięcia listy wątków wiadomości.

Wersja 2.18.20 powinna być już dostępna jako aktualizacja. WhatsAppa oczywiście znajdziecie w naszej bazie. Aplikacja dostępna jest w wersji na iOS-a oraz Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)