Adobe Acrobat Reader DC Adobe Acrobat Reader DC 2020.06.20034

Strona główna Windows Biuro Przeglądarki dokumentów
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Adobe Acrobat Reader DC (Document Cloud) to najnowsza odsłona bardzo popularnej i bezpłatnej przeglądarki dokumentów zapisanych w formacie PDF.

Aplikacja poza możliwością otwierania materiałów PDF pozwala również na ich wygodne drukowanie oraz wzbogacanie komentarzami i zaznaczanie wybranych fragmentów poprzez zakreślenie. Adobe Acrobat Reader wspiera pliki PDF z formularzami, umożliwiając ich wygodne wypełnianie, obsługując przy tym również wszelakie dokumenty PDF z zachowaniem oryginalnego wyglądu, czcionki, kolorystyki i grafiki. Sprawnie radzi sobie ono również z zaszyfrowanymi materiałami i podpisanymi cyfrowym podpisem.

Nowości i zmiany w wersji DC

Reader DC wraz z możliwością połączenia z Document Cloud zyskał nowy interfejs, a w nim narzędzia do pracy zespołowej, czyli możliwość komentowania dokumentów, dodawania notatek, podświetlanie tekstu oraz rysowanie linii, kształtów i wstawianie stempli w plikach PDF. Dzięki usłudze Mobile Link, która towarzyszy nowej chmurze, możliwe jest otwieranie niedawno używanych dokumentów na innych urządzeniach bez kopiowania i przesyłania ich pocztą – po prostu pojawią się na liście plików w aplikacji mobilnej lub Readerze DC na innym komputerze.

Znacznie ułatwione zostało także dodawanie podpisów cyfrowych bądź inicjałów do wysyłanych dokumentów.

Nowa odsłona programu, podobnie jak aplikacje mobilne, umożliwia również łatwe wypełnianie formularzy i skorzysta przy tym z podpowiedzi. Większość funkcji związanych z przekazywaniem plików wymaga oczywiście połączenia z serwerami firmy Adobe i podania Adobe ID, ale dokumenty można przeglądać także bez logowania. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Reader DC będzie korzystał także z usług sieciowych innych producentów. W programie już znalazła się możliwość odczytywania plików z SharePointa, więcej typów kont pojawi się w kolejnych wersjach programu.

Podstawowa wersja programu pozwala na przeglądanie plików, komentowanie, dodawanie certyfikatów oraz korzystanie z „linijki”. Bardziej zaawansowane funkcje, jak łączenie dokumentów, optymalizacja skanów, porównywanie dokumentów, przygotowywanie formularzy, zaawansowane drukowanie czy tworzenie indeksów wymagają kupienia abonamentu w Document Cloud. W Polsce niestety dostępny jest tylko wyższy abonament, czyli Acrobat Pro DC, kosztujący 18,44 euro miesięcznie, jeśli zobowiążemy się do płacenia przynajmniej przez rok. Można także wykupić dostęp do Acrobata Pro tylko na jeden miesiąc za 30 euro.

Uwaga!

  • Nowa wersja dostępna jest w formie uaktualnienia możliwego do pobrania po kliknięciu przycisku „Wszystkie wersje” i wybraniu opcji „uaktualnienie do 2020.06.20034”.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dokumenty w kartach, szybki, czytelny, brak problemów z wyświetlaniem
brak miniatur w ikonie pliku, przeładowane i chaotyczne menu preferencji
ocena użytkownika
29.11.2017 23:51 • Recenzja do wersji 18.009.20050

Zetknąłem się już różnymi czytnikami PDFów, ale tylko Adobe Reader nigdy nie sprawiał problemów z odczytem dokumentów, ich prawidłowym wyświetlaniem, czy wydrukiem.
Uważam Readera za jedyny słuszny program do PDFów, choć niestety nie idealny. Jak już odświeżony został interfejs, dodana funkcjonalność otwierania dokumentów w kartach, to zabrano podgląd dokumentów na ikonach plików; preferencje programu są tak rozbudowane, tak nieintuicyjne, że aby przykładowo wyłączyć na stałe pojawiający się stale panel narzędzi trzeba było się posiłkować zapytaniem do google. Wersja DC jest w pewnych miejscach przekombinowana i starsze wersje były zwyczajnie lepsze w swojej prostocie.
Po dojściu do ładu z interfejsem, program jest praktycznie bezobsługowy i działa bardzo dobrze.

Szybkość działania, bezproblemowe otwieranie i wyświetlanie plików PDF, otwieranie dokumentów w kartach
Brak
ocena użytkownika
28.08.2017 11:06 • Recenzja do wersji 15.023.20053

Wiele lat temu używałem klasycznego Adobe Readera, ale był dość powolny. Wtedy natknąłem się na inne programy do otwierania PDF, np. w postaci FoxitReadera, PDF-XChange czy zwłaszcza SumatryPDF, i przez kilka lat używałem alternatywnego programu. Niestety, obsługa plików PDF przez te aplikacje była niepełna (mówię tu zwłaszcza o formularzach w dokumentach urzędowych). Wróciłem niedawno do produktu Adobe. Wiele się zmieniło od czasu mojego ostatniego zetknięcia z Readerem, nie tylko sam wygląd. Otwieranie dokumentów w kartach, szybkość działania, bezproblemowe otwieranie i wyświetlanie wszystkich plików PDF, działające formularze - to niewątpliwie coś, co mnie już zatrzyma przy tym programie. Cóż, kompatybilność nie powinna dziwić, bowiem format PDF jest stworzony przez firmę Adobe. Pozytywnie zaskakuje rozwój samego Adobe Readera, czyli przemiany z ociężałego bawoła w naprawdę bardzo dobry czytnik.