Adobe Flash Player 10 Beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe udostępniła dzisiaj pierwszą wersję beta dziesiątej edycji aplikacji Adobe Flash Player.

Nowa odsłona przynosi ze sobą sporą ilość nowości, z którymi już teraz warto się zapoznać. Flash Player 10 oferuje m. in. nowy mechanizm renderujący grafiki i efekty specjalne Just In Time (JIT) oferując możliwość tworzenia nowych efektów 3D. Sztab programistów pracujących w Adobe przygotował ponadto nowy engine wyświetlania napisów i renderingu obiektów (Saffron 3.1), obsługę większych bitmap i dynamicznie ładowanych dźwięków, lepsze wykorzystanie procesorów kart graficznych i znacznie więcej. Pełna lista nowości wprowadzonych w Adobe Flash Player 10 dostępna jest na stronie projektu.

To co powinno zainteresować użytkowników systemu Linux to fakt, że Adobe tak jak zapowiadaliśmy będzie wydawać swoje produkty również na platformę Ubuntu. Hardy Heron i Gutsy Gibbon obok systemów Red Hat, SuSE, Mac OS i Windows mogą cieszyć się oficjalnym wsparciem dla aplikacji Adobe Flash Player 10. Krok ten jest na tyle istotny, że może w przyszłości wpłynąć na dystrybucję kolejnych aplikacji dla systemu Linux, tym bardziej, że krewny pingwina doczekał się już dawno natywnych wersji produktów Adobe.

Najnowszą wersję Adobe Flash Player 10.0.1.218 Beta przeznaczoną dla systemów Windows, Linux, Mac OS X można pobrać ze strony producenta.

© dobreprogramy

Komentarze