Windows 10: Flash Player ma ostatecznie zniknąć z systemu. Microsoft robi co się da

Strona głównaWindows 10: Flash Player ma ostatecznie zniknąć z systemu. Microsoft robi co się da
04.05.2021 20:08
Adobe Flash Player
Adobe Flash Player
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
bDYVxBKK

Adobe Flash Player nie jest aktualizowany od dobrych kilku miesięcy, ale użytkownicy wciąż z niego z różnych powodów korzystają. Microsoft już kilka razy podchodził do tematu jego usunięcia z Windows 10 i niebawem zrobi to raz jeszcze.

bDYVxBKd

Microsoft po raz kolejny wraca do tematu Adobe Flash Playera w Windows 10. Przypomnijmy, oprogramowanie nie jest aktualizowane od stycznia bieżącego roku, przez co pozostaje potencjalnie niebezpieczne i odradza się jego dalszego używania. Dla większości osób nie powinien zresztą być to problem, bowiem ze statystyk wynika, że pod koniec 2020 roku Flash Playera wymagało zaledwie kilka procent stron.

PUE ZUS bez Flash Playera. Od dziś wszystkie wnioski są dostępne w formacie HTML (aktualizacja)
PUE ZUS bez Flash Playera. Od dziś wszystkie wnioski są dostępne w formacie HTML (aktualizacja)

Chociaż Windows 10 miał zostać pozbawiony Flash Playera już wcześniej, Microsoft podejmuje kolejne kroki, by aktualizacja KB4577586 usuwająca z systemu to oprogramowanie, finalnie trafiła do każdego. Jak dowiadujemy się ze zaktualizowanej informacji na stronie pomocy technicznej, KB4577586 będzie ponownie wypychana do Windows 10 przez Windows Update począwszy od czerwca 2021 roku.

bDYVxBKf

Aktualizacja usuwająca Adobe Flash Playera trafi do użytkowników Windows 10 w wersji 1809 i nowszych i będzie elementem każdego kolejnego zestawu aktualizacji zbiorczych. Od lipca natomiast, ta sama aktualizacja będzie również trafiać do użytkowników Windows 10 1607 i 1507.

Windows 10 20H2 działa w 40 proc. komputerów z "dziesiątką"
Windows 10 20H2 działa w 40 proc. komputerów z "dziesiątką"

Microsoft podaje przy okazji, że Adobe Flash Player nie będzie również obecny w Windows 10 21H1. To krok, dzięki któremu osoby aktualizujące Windows 10 do nowej wersji bez zbędnej zwłoki, również nie będą narażone na ewentualne zagrożenia płynące z korzystania z niełatanego już od miesięcy Flash Playera. Windows 10 21H1 powinien zadebiutować na rynku w najbliższych dniach, a maksymalnie tygodniach.

bDYVxBLb