r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe Flex 3 Open Source?

Strona główna Aktualności

Firma Adobe Systems planuje zmienić metodę udostępniania i tworzenia framework'u Adobe Flex. Począwszy od momentu wydania finalnej wersji, Flex 3 wchodzący niebawem w fazę beta pod nazwą kodową Moxie ma być udostępniany na zasadach Mozilla Public License.

Flex jest jedną z rosnącej grupy technologii (RIA) służących do tworzenia webowych aplikacji o bogatym, interaktywnym intefrejsie. Zmiana oznacza, że na rozwój Flex największy wpływ będą mieli niezależni programiści, co sądząc po wypowiedziach pracowników firmy jest główną przyczyną decyzji o przejściu na OS. Według Adobe, technologia Flex jest już dojrzała i wpływ developerów z zewnątrz będzie kluczowy dla jej dalszego rozwoju.

W fazie beta, mającej rozpocząć się w czerwcu tego roku, Adobe Systems planuje publikować codzienne aktualizacje kodu Moxie. Ma również zostać udostępniona baza gromadząca raporty o pojawiających się bugach. Prace nad Flex 3 mają się zakończyć z upływem tego roku i od tego momentu technologia będzie otwarta na modyfikacje pochodzące z zewnątrz.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.