r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe Photoshop CC 2018 (19.0)

Strona główna Mac Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

Adobe Photoshop CC to niezwykle uniwersalny program do pracy z grafiką komputerową, który sprawdzi się przy retuszu fotografii, tworzeniu fotomontaży, projektowaniu interfejsów i stron internetowych, a do pewnego stopnia nawet przy pracy z grafiką wektorową i modelami 3D.

Ptotoshop daje użytkownikom możliwość pracy z nieograniczoną liczbą warstw, masek, warstw dostosowania, efektów, wypełnień i warstw tekstowych, z zachowaniem ogromnej elastyczności i wysokiej jakości tworzonych obrazów. Grafiki w wysokiej rozdzielczości można bezstratnie umieszczać jako „inteligentne obiekty”, dzięki czemu transformacje nie naruszają oryginałów.

Poza relatywnie standardowymi narzędziami do manipulacji grafiką rastrową i malowania, znajdziemy tu także kilka rozwiązań autorskich, które przyniosły Photoshopowi ogromną sławę. Są to między innymi doskonałe narzędzia zaznaczenia, z którymi można pracować na wiele sposobów (malowanie zaznaczenia, magiczna różdżka), wypełnienie i skalowanie z uwzględnieniem zawartości, wysokiej jakości rozmycia imitujące działanie prawdziwych soczewek, filtry zniekształcające, precyzyjną korekcję perspektywy, możliwość ręcznego formowania obrazu i wiele innych niepowtarzalnych funkcji.

Dla fotografów w Photoshopie umieszczone zostały takie funkcje, jak możliwość składania obrazów HDR i panoram, a także bardzo wysokiej jakości narzędzia retuszu – łatka, pędzel klonujący z możliwością obrócenia źródłowego obrazu o dowolny kąt oraz pędzel „leczący”, generujący zawartość na podstawie sąsiedztwa. W ostatnich aktualizacjach pojawiły się także takie funkcje, jak nowy system eksportu plików, rozmycia soczewkowe, większe możliwości pracy z modelami 3D, możliwość wysłania modelu do wydruku w jednej z drukarni 3D czy specjalne widoki do projektowania interfejsów aplikacji dla konkretnych urządzeń.

Do instalacji wersji próbnej Lightrooma niezbędny jest klient Creative Cloud. Program można testować przez 30 dni bez żadnych ograniczeń funkcjonalnych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Photoshop 2017 – duży numer i małe zmiany, ale warto obserwować Projekt Felix

86
02.11.2016  •  Anna Rymsza

Abonament Creative Cloud zapewnia użytkownikom regularne, niewielkie aktualizacje, ale czasami przychodzi moment, gdy do rąk fotografów i projektantów trafia coś wielkiego. Photoshop 2017 taki nie jest i choć numer zobowiązuje, aktualizacja nie przynosi więcej nowości niż zwykle w samym Photoshopie. Warto jednak przyjrzeć się innym programom, nad którymi pracuje Adobe. Project Felix Nowości przedstawiać wypada zaczynając nie od Photoshopa 2017, ale od projektu Felix – nowego członka rodziny Creative Cloud. Program ten jest kierowany przede wszystkim do tworzących grafiki reklamowe i…

Nowości w CC: Photoshop zmieni kształt twarzy, Premiere Pro pracuje w Ultra HD i VR

26
21.06.2016  •  Anna Rymsza

W usłudze Creative Cloud nieustannie pojawia się coś nowego – tymi słowami chmura Adobe przywitała nas po włączeniu komputerów dziś rano. Photoshop, Premiere Pro, Illustrator, InDesign i Adobe Stock dostały dziś aktualizacje Photoshop CC Zacznę od Photoshopa, jako że jest programem najbardziej rozpoznawalnym. Najciekawszą nowością jest zmiana w filtrze Liquify (Formowanie), dobrze znaną wszystkim, którym zdarzyło się „wyszczuplić” modelkę. Filtr uzyskał możliwość rozpoznawania części twarzy, co daje nowe możliwości przy retuszu portretów.   Na niezwykle przydatną wygląda nowa…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.