r   e   k   l   a   m   a
reklama

Adobe Photoshop Elements 6 - nareszcie po polsku!

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z naszą wrześniową zapowiedzią, w najbliższych dniach, w sprzedaży pojawi się polskojęzyczna wersja programu graficznego Adobe Photoshop Elements 6. Będzie to pierwsza zlokalizowana wersja tego programu.

Photoshop Elements to atrakcyjna cenowo wersja najpopularniejszego na świecie programu do edycji grafiki rastrowej. Program jest zaprojektowany specjalnie z myślą o entuzjastach fotografii, hobbystach i użytkownikach biurowych potrzebujących prostego w obsłudze, a jednocześnie efektywnego narzędzia do obróbki cyfrowych obrazów. Użytkownicy mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji i narzędzi wykorzystywanych przez profesjonalnych grafików, a zaczerpniętych z najlepszego wzorca, jakim jest Photoshop. Program jest interesującą propozycją do zastosowań amatorskich lub półprofesjonalnych, m.in. dlatego, że późniejsza "przesiadka" na pełną wersję jest całkowicie bezbolesna.

Jedną z nowości w 6 wersji programu jest technologia Photomerge do edycji zdjęć grupowych. Pozwala wybrać najlepsze sylwetki i wyrazy twarzy poszczególnych osób z serii zdjęć, i skleić je w jedno, idealne ujęcie. Nowe jest też narzędzie Quick Selection (znane z Photoshopa CS3) ograniczające czasochłonne zadanie selekcji zdjęć do jednego kliknięcia myszą. Bardzo pomocny, szczególnie dla początkujących, będzie z pewnością tryb Guided Edit prowadzący użytkownika przez kolejne fazy poprawiania zdjęcia.

Polska wersja Photoshop Elements tego programu została wydana po wieloletniej obecności na polskim rynku wyłącznie w wersji angielskiej. Brak wersji polskojęzycznej oczywiście skutecznie ograniczał jego popularyzację, a narzędzie to kryje naprawdę mnóstwo możliwości, co udowodnił Paweł Zakrzewski podczas naszego Zlotu. Starania o lokalizację trwały już od dłuższego czasu (w tej sprawie lobbowała też redakcja vortalu), jednak nieoficjalnie Adobe nie decydowało się na nią za sprawą niskiej sprzedaży... która, jak łatwo się domyślić, była spowodowana brakiem lokalizacji właśnie. Na szczęście w końcu zostało przerwane to błędne koło.

Sugerowana przez producenta cena programu to 350 zł brutto, szacujemy jednak, że będzie on dostępny już za około 280 zł - podobnie jak poprzednia wersja. Niestety atrakcyjny pakiet składający się z programu Photoshop Elements 6 i Premiere Elements 4 będzie na razie tylko w wersji angielskiej. Oba programy przeznaczone są dla systemów Windows. Wersje dla Mac powinny pojawić się na początku przyszłego roku.

Wersję testową (w języku angielskim) programu Photoshop Elements 6 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów