Adobe Photoshop ma 30 lat. Są nowe funkcje w wersji na desktopy i iPady

Adobe Photoshop ma 30 lat. Są nowe funkcje w wersji na desktopy i iPady

Photoshop jest na rynku od 30 lat, fot. Pixabay
Photoshop jest na rynku od 30 lat, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
20.02.2020 12:35

Adobe świętuje 30. urodziny Photoshopa. Z tej okazji dla użytkowników przygotowano kilka nowości, które trafiają do wydania desktopowego, jak i wersji przeznaczonej na iPady. Ulepszone narzędzia poprawią jakość efektów, które można przy ich pomocy uzyskać. O nowościach w Photoshopie z okazji rocznicy, Adobe informuje na swoim blogu.

Na desktopach zmiany dotyczą narzędzia Wypełnienie z uwzględnieniem treści, w którym można korzystać z wielokrotnego ręcznego wypełnienia bez konieczności ponownego otwierania okna, by zobaczyć zmiany. Druga nowość to przeniesienie obliczeń efektu Rozmycia obiektywu z procesora na kartę graficzną, a ciekawostką w Photoshopie istotną z punktu widzenia użytkowników macOS-a, jest także implementacja obsługi systemowego ciemnego motywu.

Jedna ze zmian w Photoshopie to przeniesienie części obliczeń z CPU na GPU, źródło: Blog Adobe.
Jedna ze zmian w Photoshopie to przeniesienie części obliczeń z CPU na GPU, źródło: Blog Adobe.

Nowości z okazji urodzin Photoshopa dotyczą także wersji na iPada. Tutaj pojawia się ulepszone narzędzie Wybór obiektu, a także inne zmiany, w tym dodatkowe ustawienia tekstu.

Więcej o zmianach w Photoshopie na 30. urodziny można przeczytać w serwisie Fotoblogia.

Photoshop CS3 to już historia

W kontekście Photoshopa warto pamiętać o niedawnym potwierdzeniu informacji o wyłączeniu serwerów aktywacji wersji CS3. Użytkownicy nie mogą jej skutecznie zainstalować, dlatego niezbędne jest korzystanie z nowszych edycji. Photoshop CS3 miał już jednak swoje lata. To wydanie pojawiło się na rynku jeszcze w 2007 roku i doczekało się wielu następców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)