r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe wycofuje się z AIR dla Linuksa

Strona główna Aktualności

Adobe wycofuje się z rozwoju środowiska AIR dla Linuksa. Powód? Zbyt małe zainteresowanie systemem ze strony użytkowników.

Powołując się na statystyki NetMarketShare, Adobe stwierdził, że w związku z niewielka popularnością Linuksa, firma zamrozi rozwój AIR dla tego systemu. Od 2009 roku jego udział w rynku systemów operacyjnych to około 1%. Dla porównania zamieszczono statystyki dotyczące Androida i iOS - systemów mobilnych, które prężnie rozwijają się w ostatnich latach. Liczby mówią same za siebie, podczas gdy oprogramowanie dla urządzeń przenośnych jest coraz bardziej popularne, Linux stoi w miejscu. Od czasu wprowadzenia AIR dla tego systemu, popularność desktopowych wydań Linuksa wzrosła o 0,5%. Z kolei popularność Androida wzrosła o 46%, a iOS - o 16%.

Wersja środowiska AIR 2.7 będzie ostatnią dostępną dla systemu Linux. Adobe jednak nie pali za sobą wszystkich mostów. Firma udostępni zestaw umożliwiający stworzenie portu dla najnowszych wydań AIR. Będzie on dostępny dla partnerów zaangażowanych w projekt Adobe - Open Screen Project. Można więc spodziewać się, że środowisko AIR nie zniknie na dobre z systemu Linux.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.