r   e   k   l   a   m   a
reklama

Aktualizacja AVG destabilizuje system usuwając user32.dll

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydana wczoraj aktualizacja sygnatur wirusów dla popularnego programu antywirusowego AVG powoduje identyfikację systemowego pliku user32.dll jako malware. Jest to krytyczna biblioteka systemu i usunięcie jej powoduje destabilizację systemu.

Na stronach wsparcia technicznego AVG pojawił się dokument o identyfikatorze 1574, który z rozbrajającą wręcz szczerością opisuje ten poważny problem i sugeruje ograniczenie jego występowania wyłącznie do systemów Windows XP. Znaleźć tam można też wskazówki postępowania w przypadku usunięcia biblioteki i niemożliwości wystartowania systemu - należy uruchomić komputer z płyty instalacyjnej, przy pomocy Windows Recovery Console wyłączyć usługę AVG Resident Shield oraz odzyskać plik user32.dll przy pomocy polecenia expand. Producent zapewnia, że wydano już kolejną aktualizację sygnatur ze stosowną poprawką likwidującą fałszywe rozpoznanie user32.dll.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów