r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja OneNote dla Windows 8 i RT

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft zaktualizował aplikację OneNote dla Windows 8 i RT, którą można bezpłatnie pobrać ze Sklepu Windows. Wprowadzonych zmian jest niewiele, jednak dzięki nim praca na wielu urządzeniach i ekranach dotykowych powinna być nieco łatwiejsza. Przede wszystkim koncern wprowadził opcję podłączenia dodatkowych (firmowych lub szkolnych) kont Office 365 — wystarczy tylko kliknąć w przycisk „Dodaj konto używane w pracy lub szkole” i podać niezbędne dane, by ostatnio używane notesy zostały zsynchronizowane.

Druga nowość skierowana jest do osób, które korzystają z OneNote na urządzeniach z ekranami dotykowymi. Windows 8 automatycznie wyświetla wirtualną klawiaturę, gdy tylko użytkownik klika w pole tekstowe. Jednak jako że w OneNote cały obszar jest jednym, wielkim polem tekstowym, spora część ekranu była ciągle zajęta. Microsoft postanowił zmienić to zachowanie i teraz wystarczy dotknąć palcem w dowolnym pustym miejscu, by ukryć klawiaturę. Żeby ją wyświetlić, w widoku „pełnoekranowym” trzeba ponownie dotknąć puste pole.

W sumie aktualizacja upodobniła OneNote dla Windows 8 i RT do mobilnych wersji aplikacji. Wciąż jednak brakuje jej bardzo przydatnej opcji dodawania notatek głosowych, które bez problemu są obsługiwane na smartfonach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.