Co ma wspólnego Taco Hemingway z wyścigiem klawiatur do tabletów?

Będąc szczęśliwym użytkownikiem tabletów odnoszę wrażenie, iż wprowadzanie dłuższego tekstu niż wiadomość na klawiaturze ekranowej to istny masochizm. Posiadam okładko-klawiaturę o, której kiedyś pisałem na łamach mojego blogu. Ma się dobrze, ale jest nie wygodna i ma tandetny kabelek. Dziś zakupiłem dosyć budżetową klawiaturę Omegi na interface BT. Chciałbym sprawdzić, na której klawiaturze więcej napiszę w przeciągu 3 min.

Albatros odpowiedz na pytanie – co ma wspólnego raper i klawiatury do tabletu?

Do wyzwania jakiego podejmę wykorzystam tekst piosenki pt: „100 kmh” autorstwa Taco Hemingway. Tekst mam wydrukowany oraz pod czas tego wyzwania na tablecie będzie wyłączona sieć . Pierwsze jako wyjście do wyścigu wykonam ile słów w przeciągu trzech minut napiszę na swoim laptopie. Podobnie zasady będą na wyścigu klawiatur do tabletu. Każdą linijkę na której zakończy czas pisania tekstu podkreślam kolorami. W Słowie podsumowania przedstawię rezultat.

Moja norma pisania na klasycznej klawiaturze

Widać w rezultacie że byłem z lekka zestresowany. Popełniłem siedem błędów, a jedno słowo podkreślił, gdyż nie było go w słowniku Writer'a. Po roku pisania na klawiaturze Dell'a Inspirion 3542 dostrzegam to, że parę klawiszy działa zbyt sztywno, ale powodem jest brudna klawiatura od kawy. Napisałem w przeciągu 3 minut – 91 słów oraz 548 znaków. Dowodem jest zrzut ekranu. Pisanie na szybko była to czysta finezja.

Wyścig czas zacząć!

Klawiatura ekranowa

Do szybkiego pisania ten typ klawiatury nie nadaje się. Napisałem najwolniej niż na klawiaturze standardowego laptopa. Palce mnie bolą od pisania, a pisanie tego postu by trwało wiecznie. Ale w porównaniu do klawiatury standardowego Androida jest wygodna do komunikacji na Facebook lub napisania notatki na OneNote i wtedy działa autokorekta. Specjalnie żebym nie oszukiwał wyłączyłem autokorektę, bo by sprawdzała i dodawała polskie znaki. Napisałem w przeciągu trzech minut- 56 słów oraz 349 znaki. Pisanie na szybko to było combo jak ja w brodzie oraz Nike Roshe i daję ocenę 3 w skali 10.

Klawiatura z case

Bohater na łamach bloga jest znany i zamiast ponownego wykonywania zdjęć zapraszam na przejście na ten podkreślony post. Prawie dopisałem do granicy której wytoczyłem za pomocą napisania tego tekstu na laptopie. Wadą był mały odstęp pomiędzy klawiszami i przy szybkim pisaniu, bo swoimi palcami naciskałem kolejno sąsiednie klawisze. Polskie znaki posiadałem za pomocą Ctrl+Alt, więc w przeciągu trzech minut parę razy udało szybko wykonać ten ruch. Najwięcej błędów popełniłem podczas pisania na tej klawiaturze, ale w porównaniu do pisania na ekranowej to lepszy rydz niż nic. Daje ocenę niestety punkt więcej od klawiatury ekranowej 4 w skali 10.

Klawiatura Bluetooth Omega OKB003B- Powód dla, którego wykonuje ten wyścig

Dziś kupiłem tą klawiaturę, ponieważ była tania, dobrze wykonana w porównaniu do produktu Tracer Slim Mini BT Na pierwszy rzut oka dla fana Apple będzie przypominać lekką inspirację do Magic Keyboard. Drugim plusem dlaczego wybrałem tą klawiaturę jest to że jest zasilana dwoma bateriami AAA. Nie muszę martwić się że padnie nagle bateria w klawiaturze, kiedy będę np. w pociągu. Jedynie mogę doczepić się do braku sygnalizacji Caps Lock. Zakup uważam za udany.
Pisanie na tej klawiaturze jest porównywalnie wygodne jak w laptopie. Wadą było to, że odruchowo przez pierwsze sekundy naciskałem klawisz Command, ale po chwili udało się powstrzymać. Ale brakło parę sekund żeby dorównać do laptopa. Daję ocenę w skali 10 na 10 za wygodę i możliwość pisania w stylu standardowego laptopa. W przeciągu trzech minut napisałem 85 słowa i 492 znaki, gdyż udało się mi interpunkcje zachować.

Słowem podsumowania

Miałem dylemat, czy nie kupiłem bez sensu kolejne urządzenie, które będzie leżało i kurzyło. Ale z klawiaturą na Bluetooth nie będzie tak jak z okładko-klawiaturą. Dlatego w przepisywaniu tekstu wygrała, bo będę na niej tworzył notatki do nauki i na blog . Zapomniałem dodać, iż jest dostosowana pod Mac OS X i zamiast klawisza Windows jest Command oraz naklejona została oprócz enter słowo return. A teraz zapraszam na przedstawienie zwycięzców. Wybór pozostawiam Tobie.

Kto był najlepszy? - Wyniki wyścigu

1 miejsce – Klawiatura BT Omega
2 miejsce – Klawiaturo-Okładka ,
3 miejsce- Klawiatura Ekranowa

Legenda do kartki z której przepisywałem tekst

Czerwony – Ilość napisanych słów na laptopie (Moje możliwości pisania na zwykłej, klasycznej klawiaturze)
Niebieski- Ilość napisanych słów na klawiaturze wirtualnej w systemie Windows 10
Różowy- Ilość napisanych słów na klawiaturze z case
Zielony- Ilość słów napisanych na klawiaturze BT.

Zapraszam do komentowania, zwracania uwag oraz wyrażania opinii.