Czy etui z klawiaturą jest zbędnym gadżetem?

Zeszłym roku na moje urodziny został zakupiony tablet. Był to Overmax Solution II 7" wraz z okładko-klawiaturą. Z futerału korzystałem bodajże klika razy, bo denerwowało kilka spraw. Po zakupie innego case wrzuciłem do szuflady ten gadżet i zapomniałem o jego istnieniu. Kilka dni temu sprzątając szuflady znalazłem cud chińskich inżynierów i zacząłem korzystać. Czy posiadając tablet z Windows 10 te akcesorium ma sens?

Wykonanie, ergonomia i mocowanie tabletu

Futerał jest wykonany ze skóropodobnego materiału, który został przeszyty białą nicią. W środku mamy miejsce na kabelek micro USB i rysik (W zestawie był dodany rysik dla ekranu oporowego). Klawiatura i układ klawiatury przypomina tanie netbooki z Windowsem CE lub wczesną wersją Android. Mocujemy tablet po przez wsunięcie. Na pokładzie są trzy rynienki, a jedna jest regulowana. Cały zestaw możemy postawić za pomocą podstawki, a zamkniemy go poprzez magnez, który jest przytwierdzony do zakładki. Wykonanie nie powala i po parunastu miesiącach wiele rzeczy odpadło lub rozkleiło się. Do rozmiaru klawiatury po chwili pisania możemy się przyzwyczaić. Trochę tandetnie wygląda dyndający kabelek micro USB i Chińczycy mogli wykorzystać odbiornik radiowy taki jaki możemy spotkać w klawiaturach lub myszach bezprzewodowych. Lepsze to niż pisanie postu na blog na klawiaturze ekranowej.

Współpraca z Windowsem 10

Windows 10 w menadżerze urządzeń wykrywa jako "Urządzenie klawiatury HID". Działa normalnie jakbyśmy podpięli po przez host USB zwykłą komputerową klawiaturę. Windows wykorzystał klawisz "zzz" jako Start. Wadą największą, którą można rozwiązać w Windows i Android to brak prawego Alt. Skutkiem jest to, że nie mamy polskich znaków diakrytyczne. W Windows możemy przełączyć z klawiatury Polski programisty na Polski 214. W Android wykorzystamy sterownik produkcji Modecom, który znajdziemy w Google Play jako "Dodatkowe układy klawiatury". Tak wyglądała próba pisania na tej małej klawiaturce i zanim przypomniałem, iż można przełączyć układ klawiatury.

Słowem podsumowania

Etui z klawiaturą jest dobrą rzeczą, gdy nie chcemy pisać na ekranowej klawiaturze lub piszemy zbyt długi tekst i pisanie na klawiaturze ekranowej powoduje dyskomfort. Za drobną kwotę możemy kupić 2 w 1. Mamy futerał, który uchroni nasz tablet oraz klawiaturę, która ułatwi pisanie. Cytując jeden z moich postów "Nie ma róży bez kolców i produktu bez wad" przechodzimy do plusów i minusów etui z klawiaturą.

Wady i zalety okładko-klawiatury

+Cena
+Funkcjonalność
+Przeznaczony do wielu rodzajów tabletów i dostępny w wielu kolorach
+ Dostępny jest w sklepach z AGD, RTV, dyskontach, komisach GSM, aukcje internetowe
-Słabe wykonanie
-W pozycji poziomej pod czas transportu wysuwa się tablet
-Brak prawego altu, który odpowiada za wprowadzenie znaków diakrytyczne(Problem można rozwiązać po przez odpowiednie ustawienia)
-Kabel micro USB, który wychodzi poza okładkę

Zapraszam do komentowania, zwracania uwag.