Alkomat Alkomat 1.0.2

Strona główna Android Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo osobiste
Pobierz program
lub zeskanuj:

Alkomat to aplikacja, która na podstawie parametrów ciała i wypitego alkoholu oblicza orientacyjne stężenie alkoholu we krwi oraz szacuje czas do pełnej trzeźwości. Aplikacja zawiera także prosty test refleksu.

Aplikacja Alkomat pozwala dodać własne typy alkoholi z pojemnością i procentowym stężeniem alkoholu lub korzystać z dostarczonych szablonów. Przed korzystaniem z aplikacji należy wybrać płeć, wzrost, wagę, oraz wyznaczyć czas początku i zakończenia spożywania alkoholi. Na tej podstawie aplikacja obliczy orientacyjne stężenie alkoholu we krwi i wyznaczy czas powrotu do trzeźwości. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że obliczenia nie są równoważne ze wskazaniami alkomatu, jakie uzyskalibyśmy w prawdziwym teście.

Ponadto w aplikacji znajdziemy prosty test refleksu, polegający na próbie zatrzymania wirtualnego samochodu po wyświetleniu znaku „Stop”. Średni czas reakcji powinien być krótszy niż 0,4 sekundy. Jeśli jest dłuższy, niezależnie od obliczeń stężenia alkoholu we krwi nie powinno się prowadzić samochodu.

W aplikacji znajdują się także wyznaczone prawnie limity stężenia alkoholu we krwi dla różnych krajów, które pozwalają legalnie prowadzić samochód.

Aplikacja nie zastąpi prawdziwego, skalibrowanego alkomatu, a jej wskazania należy traktować jako orientacyjne lub dla zabawy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!