Amaya Amaya 11.4.7

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie stron i aplikacji internetowych
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Amaya to zaawansowane narzędzie przeznaczone do kompleksowego tworzenia stron internetowych. Program jest dostępny bezpłatnie na licencji Open Source i posiada wbudowaną przeglądarkę WWW (autorski silnik, zgodny ze standardami W3C), edytor kodu oraz spore możliwości personalizacji okna projektu, nad którym się aktualnie pracuje.

Ze względu na sposób prezentacji projektu, Amayę można uznać za edytor wykorzystujący technikę WYSIWYG (What You See Is What You Get - w luźnym tłumaczeni oznacza "to co widzisz, jest tym co otrzymasz"), aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnym momencie zagłębić się w kod strony i ręcznie wprowadzić potrzebne zmiany. Dzięki takiemu podejściu z aplikacji mogą korzystać zarówno osoby początkujące i nieposiadające wiedzy o programowaniu stron WWW, jak i bardziej zaawansowani developerzy.

Interfejs aplikacji zawiera się w jednym oknie, którego zawartość można modyfikować zaznaczając lub odznaczając poszczególne opcje: możemy mieć chociażby włączoną przeglądarkę i podgląd kodu z podzielonym między oba te panele ekranem, pionowo lub poziomo. Amaya obsługuje wszystkie potrzebne rodzaje plików, czyli HTML i CSS - możemy również otworzyć strony napisane za pomocą języka PHP, aczkolwiek wówczas nie będziemy mieli działającego podglądu strony oraz możliwości sprawdzania jej działania. Aplikacja posiada też drobny błąd sprawiający, że przy pierwszym uruchomieniu automatycznie ustawiany jest język portugalski.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!