r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Amerykanie znudzeni Facebookiem - a co z resztą świata?

Strona główna Aktualności

Facebook traci użytkowników. Niemożliwe? A jednak. W ostatnim miesiącu z korzystania z Facebooka zrezygnowało prawie 6 milionów Amerykanów. A w ślad za nimi idą kolejne nacje.

Niedawno pisaliśmy, że Facebook stale zyskuje nowych użytkowników i ma wkrótce przełamać barierę 700 milionów aktywnych kont. Informacje te są oczywiście prawdziwe, jednak wzrost zainteresowania Facebookiem jest obserwowany głównie na rynkach wschodzących, takich jak Brazylia, Egipt, Indonezja czy Meksyk. W krajach, gdzie konto na Facebooku posiada już ponad 50% obywateli, można zaobserwować przesycenie rynku i powolny odpływ użytkowników. Dzieje się tak w szczególności w Stanach Zjednoczonych, od których portal Zuckerberga rozpoczął ekspansję na cały świat. Tylko w ostatnim miesiącu liczba użytkowników korzystających w USA z Facebooka zmniejszyła się z 155,2 do 149,4 milionów osób. Podobne tendencje, choć na zdecydowanie mniejszą skalę, można zauważyć w takich krajach jak Wielka Brytania czy Norwegia.

Czy wobec powyższych informacji Facebook ma szanse na przełamanie kolejnej bariery w postaci miliarda aktywnych kont? Prawdopodobnie wyczyn ten będzie niemożliwy bez rozszerzenia działalności na Chiny, które póki co skutecznie bronią się przed ekspansją Facebooka i stawiają na własne rozwiązania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.