Przelewaj z Facebookiem. TransferWise oferuje międzynarodowe przelewy przez Messengera

Przelewaj z Facebookiem. TransferWise oferuje międzynarodowe przelewy przez Messengera
Mariusz Błoński

21.02.2017 23:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na facebookowym Messengerze pojawił się czatbot, który pozwala na przelewanie pieniędzy za pomocą komunikatora. Usługa autorstwa firmy TransferWise została uruchomiona w USA, Kanadzie, Australii i niektórych krajach Europy, w tym w Wielkiej Brytanii. Oprogramowanie umożliwia też kontakt z przedsiębiorstwami i przeprowadzanie różnych operacji, w tym dokonywanie online'owych zakupów.

Facebook już od pewnego czasu pozwala na przesyłanie pieniędzy za pośrednictwem Messengera, jednak usługa działa wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. TransferWise wyszedł poza USA i obiecuje, że całość operacji związanych z przelewem wykonamy nie opuszczając Messengera.

Czatboty stają się coraz bardziej popularne. Dzięki postępom w badaniach nad sztuczną inteligencją interakcja z tego typu aplikacjami jest coraz łatwiejsza i coraz bardziej przypomina interakcję z człowiekiem. Przedsiębiorstwa chętnie korzystają z takich rozwiązań zmniejszając w ten sposób koszty obsługi klienta.

Postanowiła skorzystać też z nich TransferWise, firma założona w 2011 roku przez dwóch Estończyków, którym nie podobały się wysokie opłaty naliczane przez banki za transfery międzynarodowe. Przedsiębiorstwo znalazło wielu znanych inwestorów, w tym właściciela Virgin Group Richarda Bransona czy założycieli PayPala, Maksa Levchina i Petera Thiela. Obecnie działa ona w 50 krajach, a internauci co miesiąc przelewają za pośrednictwem jej witryny miliard dolarów.

Obecnie czatbot TransferWise jest dostępny tylko na Messengerze, jednak łatwo można go przystosować do innych komunikatorów. Scott Miller, odpowiedzialny za operacje międzynarodowe mówi, że z czasem obywatele kolejnych krajów będą mogli korzystać z przelewów za pośrednictwem Facebooka.

Rynek mobilnych płatności i przelewów międzynarodowych staje się coraz bardziej konkurencyjny. Niedawno firma PayPal Holdings ogłosiła, że jej aplikacja Venmo zostanie udostępniona na Slacku, a chińska Alibaba Gropu przejmuje amerykańską MoneyGram i obiecuje wstrząśnięcie rynkiem międzynarodowych płatności.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)