r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android Nougat przekroczył 10%. Potrzebował na to aż 10 miesięcy

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Jeden z największych problemów Androida, czyli powolna adaptacja nowych wersji na rynku, nadal nie został rozwiązany i nic nie zapowiada by miało się to zmienić. iOS 10 potrzebował niecałego miesiąca by znaleźć się na 66% urządzeniach mobilnych Apple. Z kolei Android Nougat po 10 miesiącach pokonał granicę 10%, a najpewniej zanim dobije do 15%, to wydany zostanie jego następca.

Google opublikowało raport o udziałach poszczególnych wersji Androida. Ponownie dowiadujemy się, że najnowsza wersja Androida przyjmuje się wolno, a na tle konkurencji, można stwierdzić, że wręcz tragicznie wolno. Android Nougat ma obecnie tylko 11,5% rynku, z czego wersja 7.0 stanowi 10,6%, a 7.1 to marne 0,9%. Taki wynik został osiągnięty aż po 10 miesiącach od premiery.

Owszem mamy dwukrotny skok względem wyników z początku kwietnia. Jednakże Nougat nadal jest daleko za starszymi wersjami Androida. Drugie miejsce należy bowiem do Androida Lollipop (5.0 i 5.1), który może pochwalić się wynikami na poziomie 30,1%. Trzeba zauważyć, że ten system zadebiutował w 2014 roku. Pierwsza pozycja należy do wydanego prawie dwa lata temu Androida Marshmallow, który ma nieznacznie lepszy wyniki od swojego poprzednika – 31,8%.

r   e   k   l   a   m   a

Jeszcze starsze edycje wcale nie mają się gorzej. Warto zobaczyć Androida KitKat, który nadal jest popularniejszy do nowego Nougata. Ma on bowiem 17,1% rynku. Premiera Androida O (8.0) coraz bliżej i niestety nie zapowiada on zmian w tym aspekcie systemu aktualizacji mobilnego systemu Google.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.