reklama

Android coraz bardziej popularny

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez comScore, mobilny system operacyjny Google bardzo szybko zyskuje na popularności deklasując swoich konkurentów od Apple'a i Microsoftu.

Badanie przeprowadzone na amerykańskim rynku smartfonów pokazało, że w okresie od października 2009 do stycznia 2010 liczba osób korzystających z komórek pracujących pod kontrolą Androida zwiększyła się aż o 153%. Globalnie mobilny system Google zwiększył swoją obecność na rynku z 2,8% w październiku 2009 do 7,1% w styczniu 2010. Na wzroście Androida najbardziej stracił Palm notując w analogicznym okresie prawie 27% spadek udziału w rynku (z 7,8% na 5,7%). Drugim wielkim przegranym okazał się Microsoft, tracąc w sektorze mobilnych systemów operacyjnych 20% udziału (spadek z 19,7% na 15,7%). Niewielki, nieco ponad 1% wzrost zanotował Apple (z 24,8% na 25,1%) oraz RIM, którego udział w rynku wzrósł o 4% (z 41,3% na 43%).

Trudno przewidzieć, czy dynamiczny wzrost popularności mobilnego systemu Google'a w dłuższej perspektywie zostanie zachowany. Internetowy gigant robi co może, by Android zwiększał swój udział w rynku, jednak wkrótce przyjdzie mu się zmierzyć z Windows Mobile 7 oraz kolejnymi wersjami systemu dla iPhone - między innymi wersji 4.0 z szumnie zapowiadaną obsługą wielozadaniowości - co może zachwiać silnym trendem wzrostowym tego OS-u.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić