Angry Birds Stella: kobiety przejmują serię o wściekłych ptakach

Strona główna Aktualności

O autorze

Rovio skutecznie powiększa swoje portfolio gier. Do już dostępnych tytułów dołączył właśnie Angry Birds Stella. Zarówno Angry Biords Go jak i Epic udowodniły, że ich autorzy potrafią bawić się różnymi gatunkami, dopasowując je do specyfiki urządzeń mobilnych i wymagań odbiorców. Stella to powrót do korzeni i oryginalnej mechaniki serii.

Tym razem jednak to kobiety odgrywają główne rolę. Tytułowa Stella wraz z koleżankami zastąpią znany z poprzednich tytułów zestaw ptaków. Gra przenosi nas na rajską wyspę Stelli, oferując 120 poziomów oraz 6 różnych postaci. Zarówno grafika jak i muzyka są bardziej "cukierkowe" niż ma to miejsce w klasycznych Angry Birds. Drobnym zmianom uległa rozgrywka. Teraz umiejętności specjalne bohaterów odgrywają znacznie ważniejszą rolę.

Nie zabrakło również wsparcia dla Telepods (czyli przenoszenia figurek kupionych w sklepie do świata gry), zapowiedziane są także kolejne odcinki bajek ze świata Angry Birds, tym razem poświęcone nowym bohaterkom. W grze nie znajdziemy możliwości logowania na konto Rovio, które do tej pory odpowiadało za synchronizację stanu gry pomiędzy urządzeniami. Pozostało jedynie połączenie z Facebookiem. Wersja dla Androida wspiera usługę Gry Play, edycja dla iOS Game Center. W przypadku Windows Phone prawdopodobnie zabraknie Xbox Live (gra jeszcze dziś ma się pojawić w Windows Phone Store).

To jednak nie wszystko, za rogiem już czai się Angry Birds Transformers, którego premierę zapowiedziano na 15 października. Wciąż nie znamy szczegółów dotyczących samej rozgrywki, jednak wczoraj w sieci pojawił się kolejny materiał promocyjny. Trzeba przyznać że oddanie klimatu bajek z czasów kaset VHS udał się Rovio wyśmienicie.

Angry Birds Stella możecie pobrać z naszej bazy aplikacji: Android, iOS, Windows Phone (wkrótce).

Aktualizacja 14:50 04.09

Niestety wszystko wskazuje na to, że pomimo wcześniejszych informacji, gra nie zostanie wydana na Windows Phone, lub też jej premiera zostanie opóźniona.

© dobreprogramy
s