Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Kolejny wyciek, kolejne zmiany — kompilacja 10056 przynosi kilka odmienionych aplikacji

Microsoft ostatnimi czasy coraz prężniej pracuje nad swoim obecnie flagowym projektem – Windows 10. Jego premiera zbliża się wielkimi krokami, dlatego też znaczna część nowości została już dawno sprezentowana uczestnikom programu Windows Insider. Obecnie firma skupia się na aspektach wizualnych oraz tych dotyczących stabilności i niezawodności działania (choć wciąż jeszcze wiele funkcji pozostało do dodania). Pierwsza z tych dwóch wymienionych przeze mnie kategorii zawiera nie tylko znienawidzone przez wszystkich ikony, ale i w jej skład wchodzą przyszłe (i obecne) metamorfozy kluczowych dla Windows 10 aplikacji. Microsoft z każdą kolejną kompilacją podmienia do tej pory występujące oprogramowanie całkowicie nowym, które ma być tworzone w myśli nowej filozofii przygotowanej dla Windows Apps. Nie inaczej jest w najnowszym wycieku, którym jest build 10056. Oczywiście nie są to jedyne zmiany poczynione w tej odsłonie, jednakże prawdopodobnie one wywołają największe zamieszanie w niektórych grupach, a to wszystko za sprawą wykorzystania znienawidzonego przez rzeszę ludzi hamburgerowego menu.

Start Menu oraz pulpit

Dlatego też pomińmy chwilowo ten drażliwy temat i skupmy się na innych nowościach, które od dawna były wyczekiwane. Przede wszystkim menu start wreszcie poddaje się jakiejkolwiek personalizacji, która w tym przypadku składa się na trzy rzeczy – kolor, przezroczystość oraz rozmiar. Chyba nie trzeba tutaj nikomu tłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi, gdyż wystarczy spojrzeć na dołączone zdjęcia.
Ponadto, od teraz aplikacje tworzone z myślą o środowisku win32 będą zachowywać się inaczej po przypięci do menu. Do tej pory ich kafelek dobierał kolor do ikony danego programu, jednak obecnie kolor jest zawsze taki sam – dostosowany do aktualnego motywu. Kategorię „Ostatnio zainstalowane” przeniesiono nad listę zainstalowanego oprogramowania, natomiast przycisk „Power” przestawiono w lewy dolny róg nad „Wszystkie aplikacje”. Na samym końcu warto również wspomnieć, iż uruchamianie menu start doczekało się ładnej animacji, w której kafle jakby wysuwają się z dołu – do tej pory po prostu pojawiały się znikąd.

Pulpit również otrzymał kilka zmian wizualnych, które są bezpośrednio związane z tymi dotyczącymi nieszczęsnego menu. Pasek zadań zyskał możliwość dowolnego włączania i wyłączania przeźroczystości, jednakże to ustawienie nie jest niezależne od tego dla menu start – zatem albo oba takowe będą, albo żadne. Centrum powiadomień również otrzymało umiejętność dostosowywania się do obecnie panującego motywu, zatem widniejący raz na jakiś czas w przeciekach jego czarny kolor jest obecnie jak najbardziej osiągalny.

Jak to zwykle bywa znów podmieniono kilka ikon, w tym tą odpowiedzialną za Widok Zadań – nowa prezentuje się znacznie lepiej od swojego poprzednika.
Osoby śledzące kolejne kompilacje Windows 10 na pewno pamiętają, iż wraz z odsłoną 9926 zadebiutował nowy wygląd kalendarza, który można było odblokować odpowiednią zmianą w rejestrze – teraz dostępny jest on domyślnie, więc już nie trzeba się gimnastykować by go posiadać.
Ponadto usprawniono dodane w poprzednim buildzie okienko statusu baterii, które wreszcie potrafi wyświetlić jej aktualny stan – procent naładowania oraz ewentualny czas do jego zakończenia (no i oczywiście to samo w drugą stronę). Wciąż nie pokazuje żadnych szczegółowych statystyk, gdyż takowe „pojawią się wkrótce”.
Ostatnie dwie zmiany z tej kategorii są czysto kosmetyczne i w żaden konkretny sposób nie wpływają na wizualny odbiór tego systemu – ikona Windows jest od teraz zawsze szara i nie dopasowuje się do motywu, a pasek Wyszukiwania / Cortany ma teraz szerokość paska zadań (dotychczas był ciut węższy) – warto tutaj zaznaczyć, iż poprawiono wyświetlanie obrazka ukazującego się po jego uruchomieniu, który wreszcie dopasowuje się do szerokości okienka.

WinRT i jego aplikacje

Skoro już przebrnęliśmy przez te wszystkie wizualne zmiany to wreszcie możemy przejść do wspomnianych wcześniej programów. Warto też przy tym wspomnieć, iż zniesiono wymóg minimalnego rozmiaru aplikacji – cokolwiek miałoby to w praktyce oznaczać. Na wstępie warto skupić się na oprogramowaniu odpowiedzialnym za ustawienia, które to zyskało możliwości wymienione przy okazji menu start i paska zadań – przełączniki do przeźroczystości oraz zmiany koloru motywu itp.
Dodatkowo lekko rozbudowano ustawienia Continuum, które to teraz dają nam większe możliwości.
Pogoda, finanse, Sport oraz Wiadomości zostały przystosowane do nowych założeń interfejsu, co w skrócie oznacza dodanie hamburgerowego menu w najgłupsze miejsce – lewy górny róg, który jest trudny do sięgnięcia kciukiem. W przypadku Pogody oraz Wiadomości dodatkowo zmieniono ich kafelki, które teraz powinny wyglądać ciut lepiej.
W ramach ciekawostki wypada wspomnieć o kultowym pasjansie, który został na nowo dodany w tej kompilacji – choć na razie w wersji Preview. Oczywiście jego interfejs został przystosowany do wytycznych nowych Windows Apps (wiadomo już co to oznacza), przez co wielu osobom może się nie spodobać.
Project Spartan również doczekał się kilku nowości, choć nie są one w żaden sposób spektakularne. Dodano w nim zakładkę about:flags oraz umożliwiono zapisywanie plików PDF, które są uruchomione za jego pomocą.

Podsumowując

Nowy build jest dokładnie taki, jak pisałem na początku – zawiera same większe lub mniejsze poprawki wizualne oraz kilka zmodernizowanych aplikacji. Nie działa on ani gorzej ani lepiej od poprzednich, zatem jeśli ktoś chciałby go samemu przetestować to może tego śmiało dokonać. Pewne informacje mówią, jakoby wersja RC została już ostatecznie wyłoniona, zatem żadnych większych zmian (prócz tych zaznaczonych na początku wpisu) już raczej nie doczekamy – a szkoda, bo można by jeszcze wiele dodać. Jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku i choć nie jest to zadowalające dla niektórych osób, to jednak nie jest tak tragicznie jak było w przypadku Windows 8. Wydaje się, jakby Microsoft przy Win10 większą wagę przykładał do głosu konsumentów (Windows Insider) przez co wiele dobrego spotkało ten system, ale i jest to powodem niemałego miotania się w niektórych aspektach – sprzeczne opinie niektórych użytkowników potrafią przyprawić o ból głowy. Za niecałe 2 tygodnie odbędzie się konferencja BUILD 2015, na której gigant odkryje wszystkie swoje pozostałe karty, więc to właśnie wtedy będziemy mogli dokonać ostatecznej oceny ich nowego produktu.

PS. Takie tam dwie ciekawostki wrzucone na sam koniec - znalezione już po napisaniu wpisu, więc nie chce mi się tego wplatać :<

 

windows oprogramowanie hobby

Komentarze

0 nowych
aa.bb   8 #1 17.04.2015 22:25

to wspaniale!

  #2 17.04.2015 22:37

Normalnie wszystko jak Plasma5 xD

StarterX4   11 #3 17.04.2015 23:11

Ta nowa ikona kosza... rodem z Windows 98 :P

A wygląd ikon paska zadań zgapiony z KDE 5 (chodzi o te paski pod ikoną) -.-'
Ale trzeba przyznać że trochę się postarali xd

Autor edytował komentarz.
Jarek Palikot   13 #4 17.04.2015 23:19

Żaden wyciek. tylko jak zwykle w przypadku microsoftu kolejna porcja info. Jako wyciek/włamanie ect brzmi pikantniej. (zaaaaaaaaaaal)

Maja tyle kasy ze stać ich na zatrudnienie najlepszych koderów w dowolnej ilości ale nie są w stanie zrobić dobrego systemu.
Brak idei/ pomyślunku

Zmienia ikony naprawia menu start (które spier...lili) itd. i robią "wycieki" o tych "innowacjach".

Ten cały windowsowy gniot już się kończy.
Jeszcze tak niech im się rozsypie office i skajp i zgasza światło.

Stoczyli się do tego ze będą dodawać ten "system" do sprzętu za darmo
jak gumę miętową do golonki.

(jestem zmuszony posiadać partycje z windowsem - mam nadzieje ze już niedługo - win 10 chociaż darmowy nie zainstaluje. Wole pozostać przy win7)

Numenor   4 #5 17.04.2015 23:21

Poprawili ikonkę kosza na pulpicie, więc jest szansa, że resztę też poprawią.

xomo_pl   24 #6 17.04.2015 23:33

w tym buildzie W10 zaczyna powoli wyglądać coraz lepiej... im więcej stonowanych kolorów, dopracowanych efektów graficznych (przezroczystość choćby) tym lepiej...
BTW: piszesz o przezroczystości a wstawiasz screeny bez tego efektu xD

a co do hamburger menu... ehh średni pomysł...

Autor edytował komentarz.
TomaszK-Poz   8 #7 18.04.2015 00:18

@Numenor: Tak, najważniejsza kwestia: ikona kosza. Litości!

AntyHaker   23 #8 18.04.2015 00:36

@Jarek Palikot: Urzekła mnie Twoja historia. Żebyś Ty potrafił chociaż poprawnie pisać w takim stopniu, jak hejtujesz produkty Microsoftu - prościej czytałoby się Twoje wypociny.

@StarterX4 Wiesz, skoro coś jest dobre i się sprawdza, to dlaczego by tego nie użyć? ^^

@Numenor Zależy co byś chciał poprawiać. Nieziemską ikonę Komputera? ^^

@xomo_pl Wystarczy, że pokazałem zdjęcie, na którym widać gdzie to włączyć - nie potrzeba mi tego crapu ^^ Co do hamburgera - o ile tutaj mi to jeszcze nie przeszkadza, o tyle na mobilu pewnie zacznie.

Autor edytował komentarz.
Jany   11 #9 18.04.2015 01:10

A na cholerę mi te aplikacje, niech zrobią coś z tym beznadziejnym interfejsem.

bzdziu   6 #10 18.04.2015 01:17

jak tak dalej bedzie to win10 okaze sie tym dobrym windowsem.

  #11 18.04.2015 01:57

A propos interfejsu, dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość stworzenia paska bocznego (aka sidebar) z dowolnymi kaflami. Szkoda, że jeszcze na to nie wpadli.

  #12 18.04.2015 06:44

Ciekawo jaki jest potrzebny "najsłabszy" procesor Intela i AMD na laptopa (grafika zintegrowana), a jaki na deskop (bez karty graficznej!) żeby te wszystkie aplikacje w Windows 10 i inne wodotryski płynnie chodziły, no i jak się jeszcze włączy do tego przeglądarkę internetową?

  #13 18.04.2015 07:38

@Jarek Palikot: Kolejny wieszcz. MS upadnie, win do bani, office do bani wszystko zepsute. Zaraz zamkna etc. Wezcie sie ogarnijcie ludzie! Lata mijaja a ms jak dzialal tak dziala. Zrozumcie ze potrzeba naprawde duzo by taka firma updala...

Rafał(c)   12 #14 18.04.2015 07:52

Strasznie nieczytelny ten interfejs dla mnie. Groch z kapustą.

przemo188   8 #15 18.04.2015 08:31

Dobrze pisze Jurek Palikot - wg. firmy analitycznej Gartner Windows zakończy swój żywot jako systemu o największej popularności na Desktopie w 2018. Jak tak dalej będzie to chyba im się to sprawdzi.

Meszuge   16 #16 18.04.2015 08:45

Sztuczne i 'na siłę" podsycanie zainteresowania. Robi się nudno.

Fafrocel   9 #17 18.04.2015 08:57

W kategorii "najbrzydszy interface" microsoft nie ma sobie równych.

Jarek Palikot   13 #18 18.04.2015 09:21

@AntyHaker: Tez Cie kocham. Windoto.

nr47   7 #19 18.04.2015 10:09

Jest 2015, a tłumacze Microsoftu nadal trzymają się tego idiotycznego tłumaczenia "sieć Web"?

  #20 18.04.2015 10:20

do autora
Czy możesz sprawdzić czy po włączeniu programu lupa (Logo Windows + +) Magnifier w angielskiej wersji można wpisać literę "ł"? Czy nadal powoduje to zmianę trybu lupy?
Ewentualnie czy w wersjach rozwojowych można jakoś zgłosić taki błąd jeśli nadal występuje?

  #21 18.04.2015 10:25

@StarterX4: "Ta nowa ikona kosza... rodem z Windows 98 :P "

Jak już to z NT 4.0 była wcześniej... bo w 96 roku...

Voltar   9 #22 18.04.2015 10:25

"to jednak nie jest tak tragicznie jak było w przypadku Windows 8"... ale jest tragicznie w porównaniu do dopracowanego Windows 8.1 Update 1, zainstalowałem wersję build 10041 i wygląda to jak na razie niekoherentnie, w skrócie: kiepsko; jak mamy otwarty folder to przezroczyste menu start jest kompletnie nieczytelne, instalacja systemu trwająca kilka godzin, otwieranie systemu po zalogowaniu trwa masakrycznie długi podczas gdy w W8.1 było natychmiastowe, niespójne podejście stylistyczne, wysypujące się aplikacje, nędzne okienko aktualizacji gdzie nawet nei ma danych co do wielkości łatek nie mówiąc już o możliwości wyboru co chcemy a co nie chcemy aktualizować; ten system czeka dużo pracy ale mam nadzieję że wersja finalna lub GDR1 będzie DUŻO lepsza

  #23 18.04.2015 10:28

Eeee marudy a możecie coś sensownego podać jako argument odnośnie interfejsu??? Bo jak się czyta wasze wypociny "tszy po tszy" ... to śmiech ogarnia. Nie wiem nie znam się ale hejt musi być.... a i odznaki....

  #24 18.04.2015 10:32

@Voltar: "niekoherentnie" ... a możesz po Polsku ? "instalacja systemu trwająca kilka godzin" jest błąd jednego buildu jak byś śledził info byś wiedział.

Rower1985   6 #25 18.04.2015 10:50

@AntyHaker: Akurat Jarek Palikot ma po części racje. Wycieki są kontrolowane przez MS - pisałem Ci o tym w poprzednim wpisie. Przeciwnym przypadku świadczyłoby o niechlujności pracowników i nieprzestrzeganie procedur bezpieczeństwa. No chyba że sprzątaczki kopiują obrazy ISO na pendrive i wrzucają je na fora. Co drugi bulid i "wyciek" - wierzysz w to? Jakoś innym firmom aż takie "wycieki" się nie zdarzają.

@Jarek Palikot: "Maja tyle kasy ze stać ich na zatrudnienie najlepszych koderów w dowolnej ilości ale nie są w stanie zrobić dobrego systemu.
Brak idei/ pomyślunku .Zmienia ikony naprawia menu start (które spier...lili) itd. i robią "wycieki" o tych "innowacjach".

To raczej nie wina koderów, developerów i specjalistów IT, tylko idiotów od marketingu i reklamy. Teraz każdy produkt opiera się reklamę i marketing - to rządzi rynkiem. Zapewne koder zrobiłby to inaczej, ale musi się podporządkować durniowi od marketingu i realizować jego wizje.

Autor edytował komentarz.
dzonasek   9 #26 18.04.2015 10:59

dalej się ne mogą zdecydować czy komputer pod biurkiem to taki duży smartfon czy jednak nie?

Autor edytował komentarz.
  #27 18.04.2015 11:07

@Jarek Palikot:Maści ?

Kuragari91   12 #28 18.04.2015 11:39

Przycisk Power w tym miejscu jest strasznie głupi. Oczywiście ktoś z przyzwyczajeniem z W7 będzie się cieszył, ale sam fakt, że jest nad przyciskiem do programów, będzie powodował częste pomyłki. Takich przycisków się nie umieszcza koło siebie.

Reszta zmian jest bardzo na plus. Ludzie już nie będą marudzili o kolorowe kafelki i o przezroczystość paska. Oczywiście też jest hamburger, który jest w niewłaściwym miejscu, co nawet potwierdzają książki, ale o tym nie warto się rozpisywać. Oczywiście czekam na więcej.

  #29 18.04.2015 11:50

@Rower1985: Wycieki przekazują głównie pracownicy różnych partnerów Ms. Dostają częściej buildy do testó sprzętu i oprogramowania. Była afera, że zwolniony pracownik Ms wynosił dane po prostu wchodząc do kampusu.

  #30 18.04.2015 11:51

@Rower1985: Co mi po marketingu jest to jest zwyczajnie paskudne?

xomo_pl   24 #31 18.04.2015 11:55

@AntyHaker: crap to jest bez efektów graficznych :D

kajzer121   8 #32 18.04.2015 12:07

Od dobrego ponad tygodnia mam wersję 10056 i jest to najszybsza i chyba najbardziej stabilna wersja Windows 10 .. Instalowałem na czysto.. Instalacja trwało niecałe półgodziny a wielką wadą tych wszystkich preview jest to to ,że to Update trwa lata świetlne trzy razy dłużej jak czysta instalacja

StarterX4   11 #33 18.04.2015 12:35

@Anonim (niezalogowany) #21: Nie pamiętam jaka ikona kosza była w NT4, więc piszę 98, bo pamiętam jakie były jego niektóre ikony (w tym i kosza) :P

StarterX4   11 #34 18.04.2015 12:37

@Treser (niezalogowany) #13: Aby M$ upadł wystarczy "nieodpowiedni" szef, i M$ upadnie w ciągu nawet miesiąca.

  #35 18.04.2015 12:38

Czy będa jakieś nowe tapety ?

jkolonko   10 #36 18.04.2015 12:46

> Warto też przy tym wspomnieć, iż zniesiono wymóg minimalnego rozmiaru
> aplikacji – cokolwiek miałoby to w praktyce oznaczać.

@AntyHaker Nie używałem tego buildu, ale to oznacza prawdopodobnie tyle, że dotychczas programista mógł zdefiniować limit minimalnej szerokości (domyślnie było to 500 albo 320 pikseli) i postarać się, żeby aplikacja była wciąż używalna przy tym rozmiarze. Oczywiście nie ograniczało to jego inwencji - mógł w zależności od rozmiaru dodawać lub usuwać pewne elemeny UI, żeby wygląd był jak to się ładnie nazywa "responsywny", ale mógł zaznaczyć granicę poniżej której aplikacji się już nie zwężało, bo nie miałoby to sensu.

Voltar   9 #37 18.04.2015 12:48

@Anonim (niezalogowany): z W10 jestem od wczoraj, w przypadku b10049 widzę poprawę ale i tak nie działa część aplikacji typu Kontakty czy Poczta, Pogoda nie wyświetla się w całym ekranie (ucina temperaturę na dole) a wyzwania wideo nie da się ukończyć bo aplikacja wideo jest nie do pobrania (błąd MS), poza tym mimo spędzenia 4h w systemie pokazuje mi 0.

Voltar   9 #38 18.04.2015 12:58

@Anonim (niezalogowany): niekoherentnie - niespójnie; mam na myśli, że interfejs jest na razie powoli ewoluującą mieszanką stylistyczną windowsa 8.1, windowsa phone 8.1 i czegoś po środku; przykładem może być właśnie nowy panel sterowania przy zachowaniu starego panelu, gdzie część opcji jest już wyłączona np. aktualizacja systemu

Autor edytował komentarz.
  #39 18.04.2015 15:06

słowo "wyciek" nadużywane co chwile w ten sposób w końcu zaczyna nabierać znaczenie słowa "news" :p

  #40 18.04.2015 15:20

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy system przy instalacji w ogole pozwala na utworzenie konta lokalnego, A NIE konta MS? Wczoraj pobralem build 10056 i nie widzialem takiej opcji. Pomyslalem, ze moze sie pojawi, jesli wylacze karte sieciowa, ale nic z tego. System probowal polaczyc sie z siecia, ale po minucie po prostu sie resetowal. I tak w kolko.

Pytam glownie dlatego, ze caly czas mam nadzieje, ze to jakis zart z ukryta kamera albo ze pobralem jakis trefny build, przed ktorymi redakcja ostrzega. Bo jesli naprawde nie bedzie mozna zainstalowac systemu bez dostepu do sieci i konta MS, to suchej nitki nie zostawie.

Aragorn77   9 #41 18.04.2015 16:54

Z początku miałem problemy z instalacją WP 10 na swojej 620 -> po wyborze trybu instalacji SLOW, smart się restartował, i... ładował się domyślnie WP 8.1. Nie wiem co takiego się zmieniło, ale nagle instalacja zaskoczyła. No i stało się, mam WP 10. Po 5 minutach klnąłem na czym świat stoi -> szybkość działania żółwia, nie działały przyciski na dole (strzałka, Windows, lupa), często dochodziło do zamrożenia ekranu, na który pomagało tylko zablokowanie systemu bocznym przyciskiem i jego ponowne odblokowanie. No nic, stwierdziłem że czas wrócić do dobrego WP 8.1. Instaluję więc Windows Phone Recovery, naciskam przycisk przywrócenia stanu fabrycznego, i w efekcie mam... stan fabryczny z WP 10. Okazało się, że zapomniałem o zrobieniu backupu PRZED instalacją WP 10 :-) Ale jest i happy end. Nie wiem od czego to zależy, ale przywrócenie stanu fabrycznego zamiast upgrade z WP 8.1 dało mi zupełnie inną responsywność systemu. Oczywiście, należy pamiętać że to wersja testowa, i nadal zdarzają się zamrożenia ekranu, nadal czasami nie działają przyciski na dole, ale... To normalny, funkcjonalny, i użytkowy system -> działa mi dosłownie wszystko: transfer danych od operatora, PIN do karty SIM, Wifii, Outlook, itp. Oczywiście, w porównaniu do narzekania niektórych testerów, a nie jako bezwzględna zaleta WP 10 -> takie funkcjonalności powinny być bezproblemowe od samego początku.
W efekcie końcowym mam smarta z 512 MB RAM, który spokojnie daje radę w codziennym użytkowaniu z WP 10. Czekam za kolejnymi buildami które zoptymalizują niektóre bolączki, ale dramatu nie ma.

Roman Brzeszczyszczykiewicz   7 #42 18.04.2015 17:04

@Aragorn77: "Oczywiście, należy pamiętać że to wersja testowa, i nadal zdarzają się zamrożenia ekranu, nadal czasami nie działają przyciski na dole, ale... To normalny, funkcjonalny, i użytkowy system.."

Cudownie, lepiej bym sobie tego nie wytłumaczył :)

  #43 18.04.2015 17:16

Build 10041 aktualizacja od 4 godzin do wersji 10049 aktualnie ma 28% ufff....

Apostoł   9 #44 18.04.2015 17:19

Tak z ciekawości - da się w tym Win10 ustawić czarny kolor okna? Tak, żeby nadal był widoczny tytuł okna? Bo w Win8.1 jest wtedy czarne na czarnym...
BTW rzeczywiście coraz to wszystko brzydsze... Ciekawe kiedy się nauczą, że minimalizm to kaszana.

Autor edytował komentarz.
  #45 18.04.2015 17:26

Zmienili ikonki i dodali pasjansa... Dziękuję o wielki micro$hicie.

ludendorf   7 #46 18.04.2015 17:26

Z kąd można pobrać najnowsze buildy lub aktualizacje? Z poziomu windows update coś wolno im to idzie

Voltar   9 #47 18.04.2015 17:48

@ludendorf: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

przy okazji, wiadomo kiedy pojawi się nowa wersja?

Jaziko   6 #49 18.04.2015 20:19

Działam z doskoku. 10 godzin meczę aktualizację build 10041 do 10049 ale kogo to....

AntyHaker   23 #50 18.04.2015 22:23

@Jany: Ehh, to że ludzie dają za takie komentarze łapki w górę jest naprawdę przerażające ... Pewnie ujął ich ogrom przytoczonych przez Ciebie argumentów ^^

@Rafał(c) Mógłbym prosić o jakiś konkret? Bo ciężko się ustosunkować bez takowego.

@Jarek Palikot W zasadzie mógłbym Ci coś zabawnego odpisać, ale szkoda odpisywać pajacom Twojego pokroju - nazwa + avatar + stosunek do innych.

@Voltar Poważnie, czy jaja sobie robisz? Pomijając fakt, że ja o innej kompilacji piszę, to jednak wciąż wersja testowa, a ty jej stabilność porównujesz do ponad rocznego systemu.

Co do pytania - nie wiadomo na razie nic.

@Rower1985 No ale to przecież jest oczywiste - Ameryki nie odkryłeś.

@Kuragari91 Osobiście nie uważam, by mogło to powodować jakiekolwiek pomyłki. Zawsze można używać sposobu wprowadzonego wraz z Win8.1 > Win + x i tam wybierasz co trzeba :D

@xomo_pl Crap to właśnie efekty graficzne, które są zbędne i rozpraszają ^^ Patrz Aero Glass.

@jkolonko O widzisz, dzięki za prawdopodobne wytłumaczenie :)

@Aragorn77 To chyba nie ten temat xP

Autor edytował komentarz.
AntyHaker   23 #51 18.04.2015 22:28

@Anonim (niezalogowany): Nadal powoduje. Prośbę możesz podrzucić w Insiders Hub.

  #52 19.04.2015 03:25

Zmienili ikonki i dodali pasjansa, brawo microsoft

  #53 19.04.2015 08:06

Nie żeby co, ale tak regularny wyciek wycieków, nie można nazwać wyciekiem, to już jest strumyk : )
I paczałoby to jakoś strumykowo nazwać.

  #54 19.04.2015 08:15

A nawet myślę że microsoft celowo wypuszcza te "wycieki" żeby badać rynek konsumencki i jego opinie, żeby jak najlepiej się dostosować do potrzeb użytkowników. W końcu nie chce powtórzyć błędów win.8, ach te kafelki.
Wgl. wiecie czemu windows się tak laguje, erroruje i oczywiście crashuje, nie, nie dlatego ze piszą go ...., a dlatego ze piszą go ludzie sfrustrowani i to do nich powinniśmy kierować swoją frustracje. : D

Rafał(c)   12 #55 19.04.2015 08:38

@AntyHaker: Trudno o konkrety gdy mowa o guście. Odnoszę wrażenie, że całość jest niespójna kolorystycznie. Dodatkowo część elementów przeniesiono rodem z telefonów Lumia, natomiast inna część kompletnie od nich się różni. Do tego kafelki, których nie mogę strawić. Według mnie nie sprawdzają się dobrze w codziennym użytkowaniu. Taki graficzny misz-masz.

  #56 19.04.2015 11:33

Jak patrzę na W10 i czytam o nim, to tylko się utwierdzam, że zostaję na Windows 7. A jak skończy się wsparcie to chyba przejdę na Windows 2008 Server.

Liberator   9 #57 19.04.2015 18:49

MS powinien się wziąć za stabilność, responsywność i kompatybilność wsteczną swojego najnowszego systemu a nie bawić się w podmienianie ikonek. Ale co ja tam wiem...

AntyHaker   23 #58 19.04.2015 19:05

@Rafał(c): No to brnijmy dalej - dlaczego niby nie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu? No i jakie to rzeczy przeniesiono z telefonów Lumia? Bo wydaje mi się, że to aktualnie działa w drugą stronę - Windows 10 > Windows 10 Mobile.

@Liberator Chryste, wieczna kompatybilność wsteczna to najgorsza zaraza, która trawi ten system. To właśnie przez to jest on obecnie taki, a nie inny ... A co do reszty - cały czas się tym zajmuje, jest znacząca poprawa względem Win7.

Liberator   9 #59 19.04.2015 19:49

@AntyHaker: więc według Ciebie mam wyrzucić stary soft i kolekcję gier tylko dlatego że najnowszy Windows ich już nie wspiera? To dopiero świetne podejście. Wolę pozostać przy starszym systemie niż poświęcać sprawdzone programy i gry o wiele bardziej grywalne niż wiele nowych produkcji tylko po to by mieć wyższy numer kompilacji i nowe szpetne ikonki.

AntyHaker   23 #60 19.04.2015 20:22

@Liberator: A zmusza Ciebie ktoś do aktualizacji? Ja żadnego problemu nie widzę. Zresztą, nie wiem w jakie ty gry grasz, że działają Ci na Win7/Win8, a na Win10 nie chcą, bo ja jeszcze takowych nie znalazłem.

Co do reszty - wracamy do pkt wyjścia i tego co już napisałem. Nikt Cię do niczego nie zmusza, korzystaj z czego chcesz. Nie wymagaj jednak wiecznego wsparcia dla staroci, gdy nawet ich producenci takowe zarzucili dawno ...

Jany   11 #61 20.04.2015 11:47

@AntyHaker: Lepsze nie potrzebne. Patrzeć się na to nie da, a co dopiero używać.

AntyHaker   23 #62 21.04.2015 00:03

@Jany: Jak pisałem - masz wolą wolę, więc rób co chcesz ^^

  #63 21.04.2015 08:30

Czy ktokolwiek kto pisze te bzdurne teksty używał "hamburger menu" na androidzie?
Nigdy chcąc skorzystać z tego menu nie klikałem w ikonę "hamburgera", tylko wysuwałem menu swypem od lewej strony ekranu........
Jeżeli tak to będzie wyglądać w działaniu także na W10, sądzę iż jest to świetne rozwiązanie, chyba że pozostanie tylko aktywacja przyciskiem...tak, że tak...

AntyHaker   23 #64 22.04.2015 00:51

@tst2 (niezalogowany): Na razie działa jedynie poprzez kliknięcie, no ale zobaczymy jak to będzie w ostatecznej wersji.