Aplikacja dnia: PanParagon (MrReceipt)

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeśli przechowywanie paragonów jest problemem, a obawiacie się, że trzeba będzie wymienić sprzęt na gwarancji, pomoże polska aplikacja PanParagon. To proste w użyciu i wbrew pozorom rozbudowane narzędzie do przechowywania cyfrowych kopii paragonów.

Zacząć należy od tego, że PanParagon jest dostępny za darmo i nie wyświetla reklam. Paragony możemy przechowywać tylko na urządzeniu, lub także w chmurze – nie ma obowiązku zakładania konta, ale w każdej chwili możemy zrobić to w ustawieniach aplikacji. Aplikacja obsługuje różne waluty paragonów, możemy więc korzystać z niej także przy zagranicznych zakupach.

PanParagon może pobierać zdjęcia z galerii lub obsłużyć aparat smartfonu. Przy dodawaniu paragonu aplikacja sama znajdzie krawędzie skanowanego papieru i rozpozna tekst. Nie ma tu niestety jeszcze rozpoznawania konkretnych produktów, ale można liczyć na prawidłowe rozpoznanie nazwy sklepu i zapłaconej kwoty. Jeśli sklep jest aplikacji znany, automatycznie przypisze paragon do odpowiedniej kategorii (ubrania, meble, motoryzacja, elektronika i tym podobne).

Do paragonu można dołączyć zdjęcie kupionego przedmiotu, notatkę, a także wskazać czas trwania gwarancji i czas na zwrot towaru.

Zebrane paragony można przeszukiwać, korzystając z nazwy sklepu i podziału na kategorie. Oczywiście w razie potrzeby możemy paragon wydrukować, a jeśli nie mamy pod ręką odpowiedniej drukarki, zapisać jako PDF na telefonie i udostępnić.

PanParagon jest dostępny dla Androida i iOS-a.

© dobreprogramy
s