Aplikacja dnia: Monefy

Aplikacja dnia: Monefy

Aplikacja dnia: Monefy
15.11.2017 09:00, aktualizacja: 16.11.2017 12:06

W ramach cyklu „Aplikacja dnia” prezentujemy Wam tym razem Monefy – intuicyjny menedżer finansów osobistych, który nie wymaga uzupełniania długich formularzy przy wprowadzaniu wydatków. Dzięki temu można je zapisywać na bieżąco niemal bez odrywania się od innych zajęć.

Obraz

Uzupełnianie wydatków

Monefy może pracować wyliczając bilans z wpływów i wydatków albo w trybie budżetu, gdzie ustalamy maksymalną kwotę, jaką zamierzamy wydać w miesiącu. Tryb pracy aplikacji można zmienić w każdej chwili.

Obraz

Jeśli chcemy pracować w trybie bilansu, należy dodać przychody. Robimy to z ekranu głównego, naciskając zielony „plus”. Do wyboru mamy pensję, lokaty i oszczędności. Przy konfiguracji warto też zapisać informacje o posiadanych kontach i kartach kredytowych. Aplikacja obsługuje wiele kont i umożliwia też zapisywanie transferów między nimi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ogromną zaletą aplikacji Monefy jest szybkie dodawanie wydatków. Po uruchomieniu jej wystarczy, że dotkniemy jeden z widocznych obrazków i podamy kwotę, by natychmiast dopisać sobie wydatki z danej kategorii. Często używane kategorie będą pojawiać się na ekranie. Jeśli zaś któraś nie jest jeszcze widoczna, można skorzystać z czerwonego minusa i najpierw podać kwotę, a następnie wybrać kategorię z pełnej listy. To wciąż szybsze, niż w wielu innych aplikacjach, wymagających ręcznego podawania szczegółów. Oczywiście wydatki można opisać w polu na notatki, ale wymagana jest tylko kwota i kategoria.

Obraz

Analiza budżetu

Monefy pozwala szybko przeanalizować, gdzie znika najwięcej pieniędzy w zadanym okresie. Domyślnie na ekranie głównym aplikacja pokazuje wykres z podziałem wydatków na kategorie i bieżące saldo. Dotykając pola z saldem można zobaczyć dokładne kwoty, przeznaczone na każdą z kategorii, a nie tylko procentowy udział w całych wydatkach. Widoczna jest też lista transakcji z każdej kategorii.

Obraz

W lewym górnym rogu ekranu możemy wybrać analizowane okresy – dzień, tydzień, miesiąc i rok. Wykres zostanie dostosowany do wybranego zakresu, a przesuwając ekran w lewo i w prawo można przechodzić do innych okresów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja do gromadzenia takich danych byłaby niczym, gdyby nie można było wydobyć z niej danych w uniwersalnym formacie. Monefy ma możliwość eksportu danych w formacie CSV, który bez problemu odczyta choćby arkusz kalkulacyjny. Można też robić kopie zapasowe danych i przenosić je na inne urządzenia w razie potrzeby.

Obraz

Monefy ma też wersję Premium, która umożliwia synchronizację danych przez konto Dropbox – idealne rozwiązanie dla osób prowadzących budżet w większym gronie lub na kilku urządzeniach. Ponadto płatna wersja pozwala usuwać i tworzyć własne kategorie wydatków, prowadzić kilka kont w różnych walutach i zabezpieczyć dziennik wydatków hasłem. Wersja Premium kosztuje 11 zł na Androida i 13 zł na iOS-a.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wraz z Monefy instalowane są też widżety na ekran domowy Androida – duży i mały. Z ich pomocą wprowadzanie wydatków jest jeszcze szybsze. Monefy to aplikacja dla tych, którzy chcą monitorować swoje finanse, ale niekoniecznie poświęcając na to dużo czasu.

Aplikacja Monefy jest dostępna dla Androida i iOS-a w naszej bazie. Istnieje też wersja dla Windows Phone i znajdziecie ją w sklepie, ale jest to aplikacja przestarzała zapewne będzie sprawiać problemy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)