Apple WWDC już dziś! Gdzie obejrzeć? Czego się spodziewamy?

Strona główna Aktualności
Apple WWCC już dziś! Gdzie obejrzeć? Czego się spodziewamy?
Apple WWCC już dziś! Gdzie obejrzeć? Czego się spodziewamy?

O autorze

Konferencja dla deweloperów, organizowana przez Apple, rozpocznie się 3 czerwca o godzinie 19:00 naszego czasu. Jak co roku, na Apple WWDC spodziewamy się zobaczyć nowe wersje systemów operacyjnych iOS i macOS. Zapewne dowiemy się więcej o wspólnym sklepie z aplikacjami.

Gdzie obejrzeć WWDC Keynote?

Redakcja dobrychprogramów będzie śledzić konferencję i informować na bieżąco o nowościach, ale możesz oglądać prezentację otwierającą Apple WWDC razem z nami.

Transmisja na żywo będzie prowadzona na stronie apple.co/live. Transmisja będzie działać w Safari na Macach, iPhone'ach i iPadach, wEdge'u na Widnowsie 10 oraz w Chromie i Firefoxie (niezbędne są kodeki MSE, H.264 i AAC).

Czego się spodziewamy?

  • iOS 13 i iPhone – Nowa wersja systemu mobilnego firmy Apple ma rzekomo wprowadzić globalny i ciemny interfejs, tryb „do spania” z przyciemnionym ekranem i bez dźwięków.
  • iOS 13 i iPad – iPady mają pracować wielozadaniowo z częściami aplikacji (na przykład z kartami przeglądarki), a nie z całymi aplikacjami. iPad będzie mógł też służyć jako drugi ekran dla Maca. Będzie można też podłączyć do iPada myszkę na kablu.
  • macOS 10.15 – System dla Maców dostanie zapewne Siri Shortcuts, czas przed ekranem i tym podobne funkcje, znane z systemu mobilnego.
  • iTunes – wiele osób spodziewa się rychłego końca istnienia programu iTunes. Najwyższa pora! Sklep i program mają być rozbite na wyspecjalizowane usługi.
  • Mac Pro – W przygotowaniu jest podobno także nowa stacja robocza Mac Pro i ekran 6K o przekątnej 31,6 cala, przeznaczony do modelowania 3D i pracy z obrazem.
  • Xcode, Swift, App Store – Jako że WWDC to konferencja przede wszystkim dla programistów, w kolejnych dniach spodziewamy się także nowych informacji o IDE programistycznym Xcode, języki Swift i potencjalnych zmianach w App Store.

Szczególnie interesuje mnie sposób wykorzystania iPada jako komputera osobistego. Apple wyraźnie zmierza w tym kierunku i przekonuje, że to właśnie przyszłość komputera osobistego. Tylko czy iPad będzie lepszy niż Microsoft Surface?

Widzimy się o 19:00!

© dobreprogramy
s