reklama

Apple podnosi ceny w App Store w całej Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jeśli ktoś ma w zwyczaju przy śniadaniu przejrzeć sobie, co ciekawego pojawiło się w App Store, to zapewne spotkała go dzisiaj rano mała niespodzianka: Apple podniósł ceny w swoim sklepie z aplikacjami, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Najtańsza aplikacja w App Store kosztuje teraz 0,89 euro. Oznacza to podwyżkę o 10 eurocentów. Naturalnie pozostałe poziomy cenowe także zostały proporcjonalnie podniesione: 1,79 euro, 2,69 euro, 3,59 euro i tak dalej. Podwyżka cenowa dotyczy jedynie aplikacji, ceny w iTunes Store z muzyką oraz książkami pozostają bez zmian. Wzrost cen nie doczekał się oficjalnego komentarza Apple, ale przyczyną mają być rosnące w ostatnich latach podatki w krajach europejskich (głównie VAT).

Co ciekawe, równocześnie ze wzrostem cen Apple dodał kilka nowych walut do swojego sklepu. W swoich narodowych walutach mogą już płacić mieszkańcy Rosji, Turcji, Indii, Izraela, Arabii Saudyjskiej, Republiki Południowej Afryki oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niestety wciąż nie ma na tej liście Polski, na razie pozostaje nam jedynie zapłata w euro.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama