Apple Swift Playgrounds nauczy programowania, jest już w App Store

Apple Swift Playgrounds nauczy programowania, jest już w App Store

Apple Swift Playgrounds nauczy programowania, jest już w App Store
18.09.2016 10:27, aktualizacja: 18.09.2016 16:25

Premiera nowego iPhone'a spowodowała, że większość mediów kompletnie pominęła dużo ciekawsze wydarzenie - w App Store w końcu pojawiła się do pobrania aplikacja Swift Playgrounds. Zapowiadaliśmy ją już wcześniej, to fantastyczny samouczek przygotowany przez Apple, którego zadaniem jest pokazanie krok po kroku, jak programować w Swift – języku, w którym pisze się aplikacje na urządzenia z iOS.

Obraz

Aplikacja w zamierzeniu miała być kierowana do dzieci i faktycznie, jeśli uczyliście się kiedyś podstaw programowania zaczynając od LOGO, to Playgrounds swoim rozmachem urwie Wam głowę z radości. Aplikację z powodzeniem można polecić nie tylko dzieciom, ale bezwzględnie każdemu. Jest podzielona na lekcje i zaczyna się od podstawowych konceptów, jednak stosunkowo szybko przechodzi do bardziej zaawansowanych operacji i kończy się naprawdę na poziomie, po którym można uruchomić Xcode i próbować swoich sił na żywym organizmie. Jest zabójczo kolorowa, interfejs doprasowany jest tak, jak tylko Apple potrafi to zrobić, a lekcje wydają się być wyjątkowo przemyślane. Nie wiecie, co zrobić ze swoim weekendem albo wieczorami? Weźcie Apple Playgrounds. Chcecie zainspirować dziecko czymś, co może zmienić jego życie? Dajcie mu Apple Playgrounds.

Aplikacja modyfikuje klawiaturę na iPadach w sposób ułatwiający pisanie kodu, przede wszystkim chodzi o klawisze ze skrótami. Oprócz samych lekcji dostępne są także testy, dzięki którym użytkownik może sprawdzić poprawność swojego kodu na przykład modyfikując animacje. Wszystko to bez kompilowania, w formie szybkiego i efektownie prezentującego się quizu. Oczywiście za darmo.Minusem jest niestety dostępność jedynie w języku angielskim i tylko na iPady, no ale tego niestety można się było spodziewać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)