Apple Pay w Polsce już za miesiąc, iPhone w końcu zastąpi kartę płatniczą

Apple Pay w Polsce już za miesiąc, iPhone w końcu zastąpi kartę płatniczą

Apple Pay w Polsce już za miesiąc, iPhone w końcu zastąpi kartę płatniczą
18.05.2018 15:06

Wszystko wskazuje na to, że spekulacje o pojawieniu się w Apple Pay w czerwcu w Polsce niosły ziarno prawdy. Możliwość płacenia iPhonem zawita w naszym kraju w trzecim tygodniu czerwca.

Z nieoficjalnych źródeł płyną informacje o dwóch prawdopodobnych terminach startu Apple Pay w Polsce – tydzień rozpoczynający się od 18 czerwca. Źródła serwisu cashless.pl nie podają konkretnego dnia. Niektórzy wskazują poniedziałek 18 czerwca, inni zbliżają się do 22 czerwca. Rozbieżność może wynikać z tego, że uruchomienie Apple Pay wymaga koordynacji działań w sześciu bankach zainteresowanych usługą: mBanku, Alior Banku, Getin Banku i Santander Bank Polska (BZ WBK). Nadal nie znamy nazw pozostałych dwóch banków, które należą do tego grona. W późniejszym terminie Apple Pay dostaną także klienci PKO BP.

Apple pay da nam możliwość płacenia iPhone'ami. Smartfony będą mogły zamienić się w zbliżeniową kartę płatniczą, którą będzie można przyłożyć do terminala w sklepie. Tożsamość będzie można potwierdzić odciskiem palca dzięki Touch ID.

Niewykluczone, że termin udostępnienia Apple Pay klientom banków w Polsce zostanie jeszcze przesunięty. Trzeba być gotowym na to, że niektóre banki nie będą gotowe na drugą połowę czerwca i albo nie uda się uruchomić Apple Pay we wszystkich jednocześnie, albo będziemy musieli poczekać dłużej. Ryzyko takiego zdarzenia jest jednak oceniane na mniejsze niż 5%. Usługa została już przetestowana i nie ma żadnych technicznych przeszkód. Jeśli wdrożenie zostanie opóźnione, winne będą formalności.

Sporo zamieszania wywołały planowane przez niektóre banki przerwy techniczne. W ciągu nadchodzącego weekendu zaplanował taką przerwę między innymi mBank, który jest na liście banków mających uruchomić Apple Pay jako pierwsze. Niestety w niedzielę jeszcze nie zapłacimy iPhone'ami, a przerwy związane są z wchodzącym w życie rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, powszechnie znanym jako RODO.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)