reklama

Apple potwierdza zakup Lala

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Potwierdziły się krążące od kilku dni plotki na temat przejęcia przez Apple serwisu oferującego strumieniowanie muzyki i przechowywanie jej na serwerach - Lala.

Choć przedstawiciel Apple przyznał, że korporacja kupiła serwis Lala, nie chciał zdradzić szczegółów i celu transakcji. Nieoficjalnie mówi się, iż Lala jest dla Apple niezwykle cenna ze względu na wypracowany model sprzedaży muzyki, w którym zasoby dostępne w technologii "steaming" są wielokrotnie tańsze od utworów tradycyjnie pobieranych w formie plików mp3. Obecnie nie wiadomo, czy i kiedy firma wprowadzi do sklepu iTunes strumieniowe przesyłanie muzyki oraz możliwość jej przechowywania "w chmurze", jednak biorąc pod uwagę, że konkurencja nie próżnuje, Apple nie powinno ociągać się z wdrażaniem nowości.

Co ciekawe, z Lalą kilka tygodni temu zaczął intensywnie współpracować Google integrując niektóre funkcje serwisu ze swoją wyszukiwarką. Być może Apple obawiając się wzrostu znaczenia Google jako dystrybutora muzyki postanowiło zawczasu temu przeciwdziałać i stąd przejęcie spółki. Niezależnie od motywacji producenta Maków jego decyzja o zakupie Lali zmniejszyła i tak już niewielką konkurencję na tym rynku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii