r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple wprowadza zmiany w swoich programach

Strona główna Aktualności

Szykuje się kilka ważnych zmian w programach firmy Apple. Wyciekły zrzuty ekranu Final Cut Pro X, przyszły iTunes będzie w 64-bitach, a iWeb może zostać wycofany.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zrzutach ekranu Final Cut Pro X, kolejnej wersji popularnego programu firmy Apple do nieliniowej edycji filmów. W ten weekend pojawiły się kolejne zdjęcia (w sumie aż 30), prezentujące nowości w aplikacji. Wśród nich widać kilka opcji widoku, narzędzia takie jak histogram, balans kolorów, ekspozycja czy gradient kolorów. Final Cut Pro X ma być ważnym wydaniem w historii programu. Według zapowiedzi aplikacja trafi do Mac App Store jeszcze w tym miesiącu.

Kolejna ciekawa informacja dotyczy programu multimedialnego iTunes. Ostatnia jego wersja deweloperska (10.5) działa w trybie 64-bitowym. Może to oznaczać, że aplikacja została przeniesiona z API Carbon do Cocoa. Co to znaczy dla zwykłego użytkownika? Przede wszystkim przyśpieszenie działania programu, szybsze wczytywanie biblioteki multimediów i krótszy czas uruchamiania aplikacji. Nie zanotowano natomiast większych zmian dotyczących wyglądu iTunes.

r   e   k   l   a   m   a

O ile Apple stara się rozwijać swój program multimedialny, o tyle rezygnuje z iWeb, narzędzia do tworzenia i edycji stron internetowych. iWeb wchodził dotychczas w skład pakietu iLife, jednak od 2009 roku praktycznie nie był rozwijany. Wraz z wprowadzeniem usługi iCloud na miejsce dotychczasowego MobileMe, Apple rezygnuje z hostowania witryn swoich użytkowników stworzonych za pomocą iWeb. Osoby, które opłaciły MobileMe, mają darmowo przedłużoną usługę do 2012 roku, później jednak zostanie ona zamknięta. Z podobnego rozwiązania wycofał się w zeszłym roku Microsoft, proponując użytkownikom Windows Live Spaces migrację na Wordpressa.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.