ArCADia ArCADia 10.4.4030

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ArCADia to połączenie programu CAD i podstawowego modułu systemu ArCADia BIM, sprzedawanego pod nazwą ArCADia-START.

ArCADia pozwala na rysowanie dokumentacji 2D i 3D, przy czym pozwala zapisywać projekty w formacie DWG od 2.5 do 2013, DWF, DWT DXF, DGN i ma wiele narzędzi identycznych jak w programie AutoCAD. Bardzo podobnie wygląda praca na warstwach i linia komend. Ponadto ArCADia pozwala na pełną personalizację ustawień, poleceń, pasków narzędzi, skrótów i aliasów. Narzędzia dają możliwość importu linii, kreskowań i stylów wymiarowania.

Przy tworzeniu projektów można wczytywać podkłady rastrowe w formatach BMP, JPG, TIF i PNG, nanosić opisy z użyciem fontów TrueType lub SHX, wymiarowanie liniowe i kątowe z zapisem stylów. Bryły można importować w formacie ACIS, ale bez możliwości tworzenia i modyfikacji, można też wyświetlać obiekty Civil 3D i ADT. Ponadto CAD pozwala na wczytywanie aplikacji napisanych w LISPie i SDS. W dokumentach 3D istnieje możliwość pracy z teksturami, światłem i tworzenia renderów.

Program pozwala eksportować dokumentację w formacie PDF, a także projektowane modele jako STL.

Testowa wersja ArCADii działa przez 28 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwa obsługa, współpraca z innymi programami (DWG), solidne wsparcie techniczne i dobra cena
brak możliwości edycji wszystkich elementów oraz czasami problem z dużymi projektami
ocena użytkownika
05.03.2018 19:20 • Recenzja do wersji 10.3.2137

System ArCadii jest kombajnem ze wszystkim co niezbędne w BIM. Program jest intuicyjny i stosunkowo prosty w obsłudze. Najbardziej doceniam wsparcie ze strony producentów jak również ciągły rozwój programu, poprawę stabilności oraz eliminację błędów. Stosunek jakości do ceny jak najbardziej na plus.

prosty , intuicyjny, ma polskie normy i obliczenia, dużo możliwosci
czasami brak stabilności podobnie jak w innych programach BIM
ocena użytkownika
23.02.2018 14:50 • Recenzja do wersji 10.3.2137

Moja opinia o ArCADii jest dość dobra pracuje na niej od trzech lat , woda, kanalizacja , ogrzewanie i gaz, tych modułów używam, czasem też architektury.
Zrobiłem już kilka dużych projektów i program dał sobie spokojnie a małych domków to natrzepałem nie wiem ile.
Zapisuje pliki jak przy każdym innym programie. Na Revicie jak pracowałem to raz dziennie minimum było bum i program nie odpowiadał nie wspomnę o CADAch. ArCADia przede wszystkim jest prosta i szybko można z CAD się na nią przesiąść. Polecam ogólnie szczególnie że jest nie droga.