Arch Linux 2008.06

Strona główna Aktualności

O autorze

Simo Leone ogłosił wydanie stabilnej wersji ciekawej dystrybucji Arch Linux 2008.06.

Arch Linux od początku tworzony był z myślą o łatwych i automatycznych aktualizacjach systemu. Z tego powodu autor zdecydował się napisać własny menadżer (Pacman) zarządzający pakietami binarnymi kompilowanymi dla architektury i686. Programy dostępne są w postaci archiwów TAR zbudowanych zgodnie z systemem Arch Linux Build System (ABS). Instalacja pakietów za pomocą Pacmana odbywa się za pomocą prostych komend i repozytoriów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku aplikacji APT.

W najnowszej wersji "Overlord" znajdziemy takie aplikacje jak przeglądarkę Firefox 3.0, pakiet biurowy OpenOffice.org 2.4.1, komunikator Pidgin 2.4.2, program graficzny GIMP 2.4.6 czy Thunderbird 2.0.0.14 do zarządzania pocztą. Autorzy poza tym zaktualizowali tłumaczenia, dodali przewodnik dla początkujących z wiki i zadbali o instalację systemu w trybie live.

Najnowszą wersję systemu Arch Linux 2008.06 w postaci obrazu ISO można pobrać z serwerów FTP. Więcej informacji na temat dystrybucji można uzyskać na stronie projektu.

© dobreprogramy