ArchiCAD ArchiCAD 22.0.3004

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ArchiCAD to obecnie jeden z najpopularniejszych programów służących do projektowania architektonicznego. Aplikacja stworzona została z myślą o inżynierach, przedsiębiorcach budowlanych i bardziej wymagających architektach.

Oprogramowanie pozwala na tworzenie projektów dwuwymiarowych, trójwymiarowych, a także w widoku aksonometrycznym i perspektywicznym. Tryb 2D nadaje się idealnie do rysowania przekrojów, a także do wykonywania elewacji i różnych rzutów kondygnacyjnych. Natomiast w ekranie trójwymiarowym możemy tworzyć obiekty i całe pomieszczenia, a także prezentować swoje gotowe projekty w szkole lub pracy.

Program charakteryzuje się możliwością projektowania w systemie BIM (Building Information Modeling), czyli modelowanie budowli zawierające dodatkowo informacje o projekcie budowlanym. Użytkownik może zdefiniować wybrany element graficzny i nadać mu odpowiednie parametry. Metoda BIM jest niezbędna na etapie tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej, zarządzania i eksploatacją różnych obiektów lub podczas kosztorysowania i planowania prac budowlanych.

Oprócz standardowych narzędzi do projektowania domów, aplikacja umożliwia też tworzenie zaawansowanych ścian (na przykład kurtynowych), zaawansowane wypełnianie wektorowe oraz projektowanie bardziej skomplikowanych form architektonicznych, znanych z architektury historycznej lub współczesnej. Nie zabrakło w nim też nowoczesnego systemu renderingu, do tworzenia realistycznych projektów, a także specjalnego trybu „wolnej kamery”, umożliwiającej poruszanie się po stworzonym pomieszczeniu lub całego budynku.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
  • Aby pobrać pogram należy uprzednio dokonać darmowej rejestracji na stronie producenta i po otrzymaniu specjalnego e-maila, pobrać aplikację za pomocą wygenerowanego linku. Następnie podczas jego instalacji należy podać swój adres ID oraz klucz seryjny, który otrzymaliśmy drogą elektroniczną.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!