ArchiCAD 22.0.3004

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ArchiCAD to obecnie jeden z najpopularniejszych programów służących do projektowania architektonicznego. Aplikacja stworzona została z myślą o inżynierach, przedsiębiorcach budowlanych i bardziej wymagających architektach.

Oprogramowanie pozwala na tworzenie projektów dwuwymiarowych, trójwymiarowych, a także w widoku aksonometrycznym i perspektywicznym. Tryb 2D nadaje się idealnie do rysowania przekrojów, a także do wykonywania elewacji i różnych rzutów kondygnacyjnych. Natomiast w ekranie trójwymiarowym możemy tworzyć obiekty i całe pomieszczenia, a także prezentować swoje gotowe projekty w szkole lub pracy.

Program charakteryzuje się możliwością projektowania w systemie BIM (Building Information Modeling), czyli modelowanie budowli zawierające dodatkowo informacje o projekcie budowlanym. Użytkownik może zdefiniować wybrany element graficzny i nadać mu odpowiednie parametry. Metoda BIM jest niezbędna na etapie tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej, zarządzania i eksploatacją różnych obiektów lub podczas kosztorysowania i planowania prac budowlanych.

Oprócz standardowych narzędzi do projektowania domów, aplikacja umożliwia też tworzenie zaawansowanych ścian (na przykład kurtynowych), zaawansowane wypełnianie wektorowe oraz projektowanie bardziej skomplikowanych form architektonicznych, znanych z architektury historycznej lub współczesnej. Nie zabrakło w nim też nowoczesnego systemu renderingu, do tworzenia realistycznych projektów, a także specjalnego trybu „wolnej kamery”, umożliwiającej poruszanie się po stworzonym pomieszczeniu lub całego budynku.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
  • Aby pobrać pogram należy uprzednio dokonać darmowej rejestracji na stronie producenta i po otrzymaniu specjalnego e-maila, pobrać aplikację za pomocą wygenerowanego linku. Następnie podczas jego instalacji należy podać swój adres ID oraz klucz seryjny, który otrzymaliśmy drogą elektroniczną.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #16 30.10.2017 23:53

Cześć, ostatnio zauważyłem, że w Polsce pojawił się program Allplan Architecture 2018. Prezentuje się bardzo ciekawie, korzystał ktoś może i mógłby napisać, jak wypada na tle ArchiCAD?

  #15 02.07.2017 19:48

Wyszła już najnowsza wersja EliteCAD AR14. Polecam porównać z możliwościami ArchiCAD 20. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. :) Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://elitecad.pl/2017/06/20/oficjalna-premiera-elitecad-ar14/

  #14 22.01.2016 09:16

@magda111111 (niezalogowany): Generalnie, jeżeli pojawia się problem z instalacją programów to zazwyczaj I : albo jest to zasługa anty wirusa ( np. COMODO), który czyta program jako zagrożenie dla komp. II : albo nasze "zaufane" str. po prostu wklejają ściemę, że możemy pobrać bo np. człowiek który to wstawiał na str. albo < który tworzył program "zapomniał coś dodać "albo "źle podpisał się HTML-em. " pozdrawiam.

Robert Lech   1 #13 27.04.2015 09:19

Witam
Czytam wasze wypowiedzi i polecane programy i nie zauważyłem żadnej wzmianki o EliteCAD. A jest to według mnie obecnie jeden z najlepszych i najbardziej ekonomicznych programów tego typu. Możliwości tego softu nie odbiegają od tych najbardziej popularnych typu właśnie ArchiCAD. A jeśli chodzi o cenę licencji wersji komercyjnej jest o połowę tańsza. Dodatkowo jest to bardzo intuicyjny program a co za tym idzie bardzo przyjemnie się na nim pracuje. Gorąco polecam ten program wszystkim. Na stronie producenta jest możliwość ściągnięcia trzydziestodniowej wersji testowej.
Pozdrawiam

  #12 05.08.2014 22:20

@Ru3ik: ZWCAD 2014

Ru3ik   1 #11 22.05.2014 16:23

@BogNo (niezalogowany): Właśnie panie. Co innego proponujesz?

  #10 02.10.2013 22:07

@BogNo (niezalogowany): a co polecasz?

  #9 21.07.2013 16:04

ArchiCAD to obecnie jeden z najpopularniejszych programów służących do projektowania architektonicznego. Aplikacja stworzona została z myślą o inżynierach, przedsiębiorcach budowlanych i bardziej wymagających architektach.......Bo... Ale bzdura

  #8 14.11.2012 10:16

magda111111- obecnie mam ten problem co Ty, jak ostatecznie udało Ci sie zainstalowac ten program?

  #7 07.11.2012 17:21

An email has just been sent to your specified email address. Please activate your account by following the instructions outlined in this email.

Czy naprawdę muszę tworzyć konta i maglować skrzynkę pocztową spamem od nich aby tylko pobrać plik instalacyjny?
To aż taki super wypaśny soft że chowają go za skrzydłami kont i aktywacji?
Może jednak DB pobiorą ostatnią wersję i wrzucą na swoje serwery aby można było spokojnie sprawdzić jakość oprogramowania.

  #6 19.06.2012 12:14
  #5 29.05.2012 22:45

Witam mam pytanie, pobrałam wersję ArchiCAD 15, tą edukacyjną z oryginalnej strony, z licencją na 1 rok, i niestety mam problem, bo po pobraniu, próbuję zainstalować, rozpakowuje program, i wyskakuje komunikat, że za chwilę uruchomi się kreator instalacji, po czy wszytko samo się wyłącza i nic.... co mam zrobić?? jak mam go zainstalować??? PROSZĘ O POMOC!

  #4 15.05.2012 22:17

Tajemnicza, mam bardzo nieustawny pokój córki. Kombinowałem z różnymi zestawami mebli przez bardzo długi czas i nie znalazłem takiego mebla, którego by mi się nie udało tym programem "narysować". Wybierasz najbardziej podobny mebel i zmieniasz jego wymiary, kształty oparć, ilości półek, wzory frontów, wreszcie kolory, itd. Są setki możliwości. W trójwymiarowej wizualizacji można potem po mieszkaniu pochodzić, drzwiczki w meblach ustawić tak żeby były otwarte bardziej lub mniej (ustawiasz dowolny kąt), co daje ci pogląd na to czy się potem do otwartej szafki dostaniesz. Analogicznie drzwi wejściowe. Jeżeli brakuje elementów to grupujesz klika mebli ze sobą. Wystarczy chwilę pomyśleć. Możesz też zaprojektować coś zupełnie swojego ale to już na prawdę wyższa szkoła jazdy. Jeśli zrobisz projekt bardzo dokładnie to trójwymiar idealnie odpowiada rzeczywistości. Smaku można dodać kładąc dywany i wieszając obrazy, oba elementy wypełniając fotkami rzeczywistych, posiadanych już dywanów i obrazów. Pokój córki wygląda tak jak jego render z programu, czyli świetnie :)

  #3 15.05.2012 21:09

Tajemnicza-spróbuj Sketch Up'a ! Jest darmowy i świetnie się nadaje do prostych modeli w 3d, np mebli :)

  #2 13.05.2012 21:45

mam pytanie czy tym programem można zaprojektować meble?Jestem w trakcie remontu i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich i postanowiłam sama zaprojektować a taki program byłby pomocny

Neurox   3 #1 13.05.2012 15:41

Bardzo dobry program do projektowania. Interfejs w porównaniu z np AutoCADem 2012 na początku może być trudny i mało intuicyjny, ale wystarczy kilka godzin aby współpraca z programem była szybka i przyjemna. W każdym elemencie konstrukcyjnym bądź architektonicznym możemy ustawiać ogrom parametrów co jest wielkim plusem. Rysując sam rzut możemy otrzymać natychmiastowo automatycznie robione przekroje oraz elewacje, co bardzo skraca prace. Jedyny mały mankament moim zdaniem jest taki: gdy mamy projekt w ArchiCADzie 13 to oczywiście otworzymy go ArchiCADem 15 ale tekstury i niektóre elementy mogą się zmienić albo nawet zniknąć bo nie posiadają bazy struktur ze starszych wersji.
Co do licencji, to można uzyskać pełną rejestrując się jako student, bądź nauczyciel na stronie producenta. Na kod aktywacyjny czekałem jeden dzień.
pozdrawiam