Asystent Google niebawem w Polsce, pierwsze zaproszenia do testów rozesłane

Strona główna Aktualności

O autorze

Wszystko wskazuje na to, że premiera Asystenta Google w Polsce jest naprawdę blisko. Wprowadzenie usługi w naszym kraju było sygnalizowane już wcześniej, ale dotychczas brakowało szczegółowych informacji związanych z implementacją. Teraz wiadomo więcej – część użytkowników smartfonów z Androidem zaczęła otrzymywać poufne zaproszenia do testowania nowej funkcji.

Jak widać, nawet to nie powstrzymało jednego z użytkowników przed upublicznieniem informacji w Sieci. O szczegółach informuje serwis Fandroid powołujący się na informację od jednego z czytelników. Użytkownicy, którzy otrzymali zaproszenia proszeni są o wypełnienie krótkiej ankiety, na podstawie której może im zostać w najbliższych tygodniach przyznany dostęp do zamkniętych testów Asystenta Google.

W ankiecie użytkownik pytany jest między innymi o smartfon, z jakiego korzysta oraz wersję systemu Android. To najpewniej niezbędne informacje, na podstawie których Google wybierze grupę testerów wykorzystujących różne urządzenia. Dzięki temu łatwiej będzie wyeliminować błędy być może typowe tylko dla wybranych konfiguracji sprzętowych.

Jednocześnie wyraźnie zwraca się uwagę, że upublicznienie informacji o zaproszeniu do testów poskutkuje wykluczeniem użytkownika z programu oraz usług, za pośrednictwem których został zaproszony. Mowa jest także o usunięciu z listy Lokalnych przewodników, jeśli na takowej użytkownik się znajdował. Testerzy beta Asystenta Google muszą mieć ukończone 18 lat i odesłać wypełniony kwestionariusz, który dostarczany jest mailem.

© dobreprogramy
s