Atomic Alarm Clock 6.3

Strona główna Windows Akcesoria Zegarki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Atomic Alarm Clock to aplikacja, stanowiąca doskonałą alternatywę dla zegarka ulokowanego w zasobniku systemowym Windows. Poza walorami estetycznymi oferuje ona znacznie bogatszą funkcjonalność, obejmującą m.in. opcje alarmów, przypomnień czy też wyświetlanego na pulpicie kalendarza.

Ta niewielka aplikacja bez wątpienia jest jednym z najbardziej dopracowanych pod względem wizualnym rozwiązań dostępnych na rynku. W odróżnieniu od konkurencji podczas swojego działania podmienia domyślny zegarek w systemie (ulokowany na pasku zadań w sekcji zasobnika systemowego), oferując przy tym opcje niedostępne w mechanizmie środowiska Windows. Mowa o wbudowanym alarmie, potrafiącym np. posłużyć jako budzik, który w trakcie swojego działania potrafi wykonywać różnego typu akcje (wyłączyć komputer lub uruchomić dowolny program) i wybudzać zahibernowany lub znajdujący się w stanie uśpienia system. Dodatkowo oferowany jest mechanizm przypomnień, z pomocą którego nie zapomnimy o ważnych wydarzeniach lub zadaniach do wykonania. Opcjonalnie użytkownik może także wyświetlić w tray'u informacje o aktualnym użyciu pamięci RAM oraz czasie pracy systemu.

Poza wspomnianymi możliwościami Atomic Alarm Clock oferuje również funkcje wyświetlania na pulpicie systemu niewielkiego kalendarza. Niestety nie znajdziemy na nim żadnych informacji o zdefiniowanych wcześniej w programie alarmach lub przypomnieniach - posłużyć on za to może jako ciekawe rozszerzenie pulpitu. Co istotne, aplikacja dysponuje szerokim wachlarzem opcji dostosowywania wyglądu wszystkich swoich elementów. Możliwa jest zmiana motywu graficznego, dostosowywanie wyświetlanych informacji, manipulowanie przezroczystością itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dźubasek   7 #4 29.01.2014 14:21

czy da się z tego zrobić radio-budzik, tzn. by uruchamiał stację radiową po wybudzeniu kompa :)
Czy ktoś już to robił? dziekować za info :)

Autor edytował komentarz.
Tomnord15   6 #3 23.09.2013 11:33

Na Windows XP nie działa po którejś aktualizacji strefy czasowej.

stasinek   13 #2 23.09.2013 11:27

@naex: zgadzam się to najlepszy spośród zegarów aczkolwiek :P
ClockX równie dobrze spełnia swoje zadanie w klasyczny sposób - przezroczystość i nieklikalne okno wskazówkowego zegara na wierzchu np. w prawym górnym rogu tam gdzie często kieruje się wzrok ;)

naex   2 #1 06.09.2013 21:25

Gorąco polecam ten mały ale świetny programik .Doskonale spelnia swoje zadanie już niemusimy "ślipić" ,która godzina tylko ustawiamy sobie wypaśną skórke i widzimy wszystko i do tego mozliwośc ustawienia alrmu.Jeszcze raz polecam wszystkim.