r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AutoMapa 6.24 1710

Strona główna Windows Akcesoria Mapy i nawigacja GPS

AutoMapa to najpopularniejszy w Polsce program do nawigacji satelitarnej umożliwiający wyznaczanie tras przejazdu. Dzięki współpracy z odbiornikiem GPS pozwala na ustalenie pozycji z dokładnością do kilku metrów, a także umożliwia dynamiczne wytyczanie nowej trasy po zjechaniu z wyznaczonej.

Galeria programu

AutoMapa oferuje bardzo szczegółowe i często aktualizowane mapy (uwzględniające m.in. kierunkowość ulic, zakazy wjazdu itp.), estetyczne wizualizacje trasy (także trójwymiarowe), komunikaty głosowe różnych lektorów, możliwość wytyczania tras różnego typu (najkrótsza, najszybsza itp.). Bardzo dużym atutem programu jest niezwykle obszerna i stale uaktualniana baza POI (punktów użyteczności publicznej). AutoMapa pozwala na wybór punktów pośrednich, obliczanie długości trasy i czasu przejazdu, a także wiele innych.

Uwaga!

  • Wersja demonstracyjna programu zawiera pełną funkcjonalność, dysponuje jednak wycinkami oryginalnych map AutoMapy.
  • Aby zainstalować program należy w polu Licencja wpisać: DEMOPOLSKA.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowe mapy 2016 już dostępne w AutoMapie #prasówka

1
OPROGRAMOWANIE 16.03.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Nowa organizacja ruchu dla ponad 14 tysięcy miejscowości, bardzo duża aktualizacja punktów adresowych w całym kraju i dostosowanie map do funkcji AutoRadar. Najnowsze mapy Polski i Europy są już dostępne dla użytkowników AutoMapy. Producenci AutoMapy udostępnili najnowsze mapy Polski i Europy. Opracowane w lutym 2016 roku dane mapowe są jednym z głównych elementów niezbędnych do wprowadzenia funkcji AutoRadar, która w najbliższym czasie zostanie udostępniona użytkownikom mobilnych wersji AutoMapy. Dzięki niej cała społeczność AutoMapy uzyska możliwość wymiany informacji o aktualnych…

Nowe ikonki POI w AutoMapie zaprojektowane dla dużych ekranów

14
OPROGRAMOWANIE 22.10.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

W AutoMapie wprowadzony został nowy system identyfikacji wizualnej dla Użytecznych Punktów (POI). Nowe ikonki zostały dostosowane do ekranów wysokiej rozdzielczości, a ponadto wizualnie porządkują identyfikację obiektów na mapie. Kolory jednoznacznie określają, z jakim typem obiektu mamy do czynienia. Przyzwyczajonym do nich użytkownikom będzie dzięki temu łatwiej odnaleźć je na mapie także podczas rutynowego jej przewijania. W AutoMapie znajduje się ponad 750 tysięcy Użytecznych Punktów i trochę porządku tej liście nie zaszkodzi. W nowej identyfikacji wizualnej wszystkie Użyteczne…

Recenzje użytkowników

Szczegółowa mapa, częste aktualizację, dużo możliwości konfiguracji, kompatybilność z wieloma urządzeniami, duża ilość lektorów
Nie intuicyjne menu, brak możliwości przeniesienia licencji na inne platformy, często nieistniejące punkty poi
ocena użytkownika

Największym atutem AutoMapy jest ogromna pula adresów. Producent regularnie aktualizuje swój program dodając remonty, fotoradary, drogi w budowie, ciekawe miejsca itp. Program posiada kilka trybów wyświetlania trasy, dzięki czemu jest zawsze czytelny dla kierowcy. W programie zamieszczono ogromną bazę POI. Szkoda, że nie wszystkie są weryfikowane i czasami zdarzają się takie kwiatki jak zabytkowa kapliczka pośrodku autostrady. Mapę przetestowałem na kilku platformach. Na wszystkich standardowych urządzeniach z odbiornikami GPS sprawuje się bez zarzutu. Szybko łapie sygnał i nie wykańcza baterii. Dodatkowym plusem jest możliwość instalacji programu na PC i prześledzenie trasy, bądź wypróbowanie jej funkcji beż konieczności przenoszenia do urządzenia. Należy wspomnieć również o możliwości zapisania pliku z trasą i wrzuceniu go do innego urządzenia. Niestety nie możemy skorzystać z naszej licencji jednocześnie na kilku platformach. To duży minus, gdy mamy telefon z iOS/Androidem, a w samochodzie GPS z Windows CE. Myślę, że nie można za to obwiniać producenta, ponieważ każdy sklep z aplikacjami rządzi się własnymi prawami. Podsumowując mogę z czystym sumieniem polecić go wszystkim. Jeśli dużo podróżujemy to zakup rocznej licencji będzie dobrą inwestycją.

30.05.2013 13:50 | Recenzja do wersji 6.11c.1209
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Paweł A.   6 #498 16.11.2017 14:38

Rozglądam się za jakąś mapą do nawigacji. Polecacie tą mapę? Chciałbym zainstalować mapę na nawigacji goclever navio 2 540.

Hormon   5 #497 24.03.2017 14:30

@Franek 1 (niezalogowany): olo1 może mieć racje, problemy są. Wszystko zależy od modułu GPS jaki posiada urządzenia, są modułu na których automapa mocno kuleje.

  #496 27.02.2017 13:56

@olo1 (niezalogowany): Coś dziwnego piszesz!! Jeżdżę na AM od chyba 12 lat!! ŻADNEGO PROBLEMU!! Trzeba się nauczyć, jak nawigację programować! Tak w górach i na dolinach idealnie się spisuje!

  #495 21.01.2017 22:02

Jak pobrać automapę demo?

  #494 27.11.2016 12:43

@olo1 (niezalogowany): To jest bzdura, że AutoMapa gubi sygnał! Mam nawigację od wielu lat i zmieniam na kolejne wersje oprogramowania. Jedynym przypadkiem zgubienia sygnału, jest wjechanie do tunelu i to też nie zawsze. Różne można mieć zarzuty, ale nie takie o zasięgu. Chyba, że ktoś korzysta z telefonu, ale warto wtedy zastanowić się, czy to nie telefon gubi sygnał, bo Google Maps korzysta z lokalizacji z anten operatora, a GPS, to inna opcja.

  #493 12.09.2016 19:01

@Anonim (niezalogowany): kTO OszUSTkA?

  #492 03.09.2016 07:35

@JoannaNawrocka (niezalogowany): "bit.ly/1VU20Ye"

Oszustka!

  #491 22.07.2016 22:24

@jpolski (niezalogowany): Nie możesz znaleźć "krutkiej"? To korzystaj z "dłógiej".

  #490 02.07.2016 13:04

@olo1 (niezalogowany): Wybierz opcję "Nakładaj drogi aby uniknąć - MIEJSKIE LOKALNE

  #489 29.05.2016 23:36

@JoannaNawrocka (niezalogowany): Asia Nawrocka z Ustronia?

  #488 30.03.2016 23:15

Polecam miec zawsze aktualna nawigacje.W tych czasach bez niej jak bez reki.Ja mam zawsze aktualna mapke z AutoMapa.Wystarczy zarejestrowac (kazda wersje:)))) tutaj: bit.ly/1VU20Ye i sama Navi w telefonie sie aktualizuje (prawie dziennie).Polecam

  #487 25.02.2016 17:27

Jak znajdzie inna mape lepsza to niech da znac na gooogleplay
pomoc techniczna jest OK.

  #486 22.02.2016 14:52

@Henryk, Goettingen (niezalogowany): gdzie znajdę trasę krutką ??? bo szukam i nic... ?

  #485 04.02.2016 03:17

Testowałem Google Maps, była dobra, ale przestała gadać, więc na próbę zainstalowałem Auto Mapę. Moim zdaniem lepsza jest Google Maps, bo jest bardzo prosta, nie gubi sygnału jak AM. W Google Maps jeśli zaplanuję trasę, to pokazuje mi 3 inne i przez dotknięcie odpowiedniej trasy na ekranie, wybieram odpowiednią. AM ma zbyt dużo ustawień i nie prowadzi dobrze jak zjadę z trasy (w mieście), celowo testowałem, gubi zasięg dość często, co w GM się nie zdarza wcale. W AM są problemy z wpisywaniem adresów, a w Google Map można nawet podać adres głosem, do mikrofonu i robi to bezbłędnie. AM jest droga. GM pobiera pakiety z netu, ale nie jest to dużo ,może być używana jako offline, czyli bez netu, jest dokładna.Nie kupię Auto Mapy, na razie mam trial, najbardziej mnie wkurza gubienie sygnału, nawet w terenie otwartym, gdzie sygnały z satelit są silne. Test GPS pokazuje 14-18satelit które aktualnie są dostępne i dokładność 3-6m (na LT Leon). Auto Mapa prowadzi jakimiś drogami w mieście, gdzie mało kto jeździ, bo później na główną ulicę jest kłopot wjechać.Jak ją oszukam, to uparcie prowadzi tymi dziwnymi ulicami nadal. Nie umiem tego opisać, ale coś nie tak z tą mapą. W Google Maps jest lepiej i jest darmowa.

mmela19577   5 #484 11.01.2016 16:02

Na chwilę obecną jest jeszcze najlepszą nawigacją ! po piętach depcze AM- TomTom i Mapa Map (reszta towarzystwa właściwie się nie liczy ).To jest moja i jak czytam inne wpisy nie tylko moja opinia . TomTom na smartfony ,uważam że jest lepszy od AM : przyjaźniejszy interfejs ,szybsza reakcja na zawinione błędy ,zaś MapaMap od ostatniej aktualizacji co prawda pokonała kilka schodków ,lecz to jeszcze nie to ! niemniej jakby nie było trzecie miejsce to medalowe miejsce .Wiele narzekań na AM bierze się stąd że gro użytkownikow ( z całym szacunkiem ,nie wszyscy) nie potrafią poprawnie ustawić parametry programu a później się irytują że coś tam im nie współgra .Wiem co mówię, bo niejednokrotnie czytałem opisy problemów z AutoMapą że mnie śmiech ogarniał .Szanowni użytkownicy AM ,jeśli macie z nią problemy to zapraszam tutaj: http://www.mynavi-expert.pl/reflink/2391/ a wytłumaczymy na forum co i jak i zapewniam Was że polubicie AM lub co najmniej przestaniecie tak na nią psioczyć ! zapraszam http://www.mynavi-expert.pl/reflink/2391/

  #483 17.10.2015 13:12

mialbym propozycje do producenta automapy6. byloby lepiej gdyby zaktualizowano 5 i dodano kody pocztowe.tymczasem do 5 dodano kody i to jest jedyny + tej mapy. niepotrzebnie dodano duzo niepotrzebnych POI, niektore z nieaktualne, zywcem spisane z 5. podam przyklad; jadac we francji A35 ze strasburga do mulhouse zlikwidowano kilka stacji benzynowych i parkingow a nawigacja pokazuje, ze sa. natomiast nowych wybudowanych w ostatnim czasie nie ma. nawet tych wybudowanych kilka lat temu. druga zecz to to, ze dodano funkcje dla ciezarowek i to jest porazka. jezeli kierowca nie zawierzy nawigacji to moze miec klopot, bo poprowadzi go w maliny. czasem wyznacza droge na drogi 7,5 t i trzeba zawracac. tylko jak? jadac ciezarowka z przyczepa albo naczepa? pewnie producent niezbyt dobrze to sprawdzil i wypusci bubla. wartoby poprawic to. pozdrawiam.

neo1960   3 #482 14.10.2015 09:21

@Pawełxxl (niezalogowany): Przykład: chcesz dotrzeć z krakowa do płocka przez Warszawę, ulicę Kasprzaka.
Menu -> prowadź do -> adresy->Płock.
Następnie:
Menu-> prowadź do-> adresy->Warszawa->kasprzaka->cala ulica lub jej nr -> via-> okolica. Mapa wyznaczy ci wtedy najlepszy dojazd tą okolicą. Nie wybieraj opcji przez punkt bo może cie powozić. Przydatna strona:
http://www.automapa.pl/pl/instrukcja/
A więc kolejno: wprowadzasz adres docelowy a następnie adres przez który chcesz przejechać ( via->okolica )
Zapomniałbym:
Nakładaj drogi aby pominąć:

zawracania - ustawienie określa, o ile kilometrów może zostać wydłużona trasa, aby uniknąć zawracania w momencie zjechania z wyznaczonej trasy. Jeśli chcemy, aby po zignorowaniu manewru została wyznaczona całkiem nowa trasa, wartość tę należy ustawić jak największą. U mnie to jest ustawione na bodajże 5 km. To jest z ustawienia/trasa

http://www.automapa.pl/pl/lista-funkcji-i-ustawien-zaawansowanych/menu-ustawienia/

Autor edytował komentarz.
  #481 10.10.2015 20:57

jestem użytkownikiem AM OWSZEM MAPA I NAWIGACJA DZIALA POPRAWNIE ALE JEST JEDEN MOIM ZDANIEM FELER TJ.DLA MNIE ZBYT ROZBUDOWANE POI JEST WIELE PUNKTOW KTORE W PRAKTYCE NIE SA POTRZEBNE A PONADTO WZAJEMNIE SIE DUBLUJA NO I TO OSTRZEGANIE O RADARACH PIERWSZY RAZ MAM TAKA MAPE KTORA ZABRANIA OSTRZEGANIA O RADARACH ZA GRANICA TJ. NIEMCY HOLANDIA ITD.JAKOS INNE NAWIGACJE TYPU TOMTOM GARMIN AIGO CZY NAVIGATOR NIE ROBIA Z TEGO PROBLEMU BO TEZ CHYBA PO TO MAM NAWIGACJE ZEBY BYLY ZAWARTE TAKZE INFORMACJE I OSTRZEZENIA O FOTORADARACH

  #480 03.10.2015 17:53

do @neo1960: wielka prośba - podaj mi jakiś namiar na siebie do kontaktu (e-mail). Korzystam z AM ale nigdzie nie mogę znaleźć normalnego opisu ustalania trasy przez punkty-miasta lub obwodnice miast przez które chciałbym przejechać. Gdy korzystam z opisu i instrukcji AM, to w ogóle mi to nie wchodzi i nie mogę zaplanować trasy.
(pawelxxl@interia.eu)

  #479 24.08.2015 15:20

Całkowicie zgadzam się z opiniami jaafa co do automapy jak i ogniomistrza co do iGO. Ja po kraju jeżdżę na Naviexpercie - co do optymalizacji wyznaczania trasy jak i aktualności informacji o sytuacji na drodze przekonałem się niejednokrotnie - są super. Za granicą ze względu na brak transferu danych jeżdżę z iGO. Jeśli chodzi o wyznaczanie trasy to, jak przetestowałem w realu przez okres ok. 3 lat, obie nawigacje AM i iGO działają bardzo podobnie ale iGO (szczególnie gdy zainstaluje się na tę nawigację jakąś dobrą "skórkę") bije Automapę na głowę w innych kwestiach. Dla mnie bardzo istotne są możliwości personalizacji trasy i wcześniejszego starannego jej zaplanowania, a te w iGo rozwiązane są rewelacyjnie!!! . Po wyznaczeniu trasy obejmującej różne kraje (wyznaczane są np. szybka, łatwa, ekologiczna - to też można zmienić) otrzymujemy informację o ilości odcinków biegnących autostradami, odcinków z opłatami za przejazd z opłatą okresową (w przypadku winiet), promami, drogami gruntowymi (o ile takowe wystąpią a my dopuścimy ich użycie), a także o przejeździe tzw. strefami ekologicznymi - tego niestety nie ma w AM. Co więcej możemy swobodnie obejrzeć gdzie znajdują się te odcinki i np. "odptaszkować" drogi z określonej kategorii (np. wtedy nie chcemy wykupować winiet lub w ogóle nie płacić za autostrady). Jednakże gdy zdecydujemy się na przejazd określoną kategorią dróg (np. płatnymi autostradami (gdzie mamy ich np. 12 odcinków) lub autostradami z winietami nic nie stoi na przeszkodzie aby zaplanować pominiecie określonego jednego lub kilku odcinków płatnych autostrad i jazdę na tych odcinkach alternatywnymi drogami bezpłatnymi (nie eliminując jednocześnie innych płatnych odcinków), ominięcie danego kraju z opłatą za winiety, a pozostawienie innego. Służą do tego niedostępne w AM funkcje: "omiń odcinki specjalne, omiń określoną drogę, omiń odcinek drogi z przodu, wyklucz specjalne manewry". Wtedy pokazuje się informacja o całej trasie z podziałem na odcinki dróg/manewry - specyficzne dla danej kategorii wykluczeń.
I tak np. wyznaczając trasę z PL na południowe wybrzeże Francji można w prosty sposób zaplanować ominięcie dość krótkiego odcinka winietowej autostrady w Austrii i jazdy alternatywną bezpłatną trasą na odcinku kilkunastu kilometrów (w moim przypadku przy powrocie musiałbym wykupić drugą 10 dniową winietę). Przy wykorzystaniu funkcji „ominięcia odcinków specjalnych) pokazuje się informacja o wszystkich miejscach poboru opłat i długości odcinków jazdy z poborem opłaty. Tak więc w planie podróży widzimy informację że na krótkim odcinku podróżujemy przez Austrię i mamy drogę płatną (winiety). Wtedy wystarczy jedynie kliknąć w ten odcinek drogi płatnej, a on wylatuje z planu podróży, a nawigacja wyznacza dla tego odcinka drogę alternatywną bezpłatną.
Kolejna rzecz, którą uwielbiam w iGo jeżdżąc autostradami a której ewidentnie brakuje w AM to tzw. „menu autostradowe”. Przydaje się to bardzo, zwłaszcza gdy człowiekowi kończy się paliwo lub bardzo zaczyna doskwierać zmęczenie lub senność.
Polega to na tym, że gdy wjedziemy na autostradę, w prawym górnym rogu nawigacji pokazuje się dodatkowa ikona, a klikając w nią widzimy info o odległości od 3 kolejnych punktów na autostradzie, oferujących możliwość zatrzymania się wraz z informacją o rodzaju oferowanych usług (np. tylko parking , parking z wc, parking z wc i ze stacją benzynową itd.). Super. Niestety AM tego nie oferuje. Szkoda że AM nie analizuje rozwiązań zastosowanych w iGO (prawa autorskie?).

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.