Autodesk Graphic Autodesk Graphic 3.0.1

Strona główna Mac Grafika Tworzenie i edycja grafiki wektorowej
Pobierz program

Graphic to bardzo dobry i lekki program do grafiki wektorowej, który łączy możliwości wektorowych kształtów z odręcznym rysowaniem i wymazywaniem. Wcześniej nazywał się iDraw.

W Graphic znalazły się wysokiej jakości narzędzia do tworzenia krzywych Beziera, podstawowe kształty i możliwość przeprowadzania na nich operacji logicznych. Można tu także rysować odręcznie pędzlami różnego typu, a pociągnięcia zostaną zamienione na krzywe. Obiekty można także odręcznie wymazywać gumką lub przecinać, łączyć i przekształcać na wiele sposobów.

Podczas pracy z programem można obiekty umieszczać na warstwach i grupować. Sposoby łączenia (mnożenie, rozjaśnianie, przyciemnianie i tym podobne) można stosować nie tylko do warstwy, ale też do kształtów, wypełnień, konturów, cieni i poświaty. Cień i poświatę może mieć każdy obiekt, przy czym użytkownik ma pełną kontrolę nad nimi.

Graphic może otwierać pliki SVG, EPS, PDF wraz z adnotacjami i PSD zapisane przez Photoshopa, ale z tymi ostatnimi nie radzi sobie najlepiej. Do projektów można też importować grafiki rastrowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!