Autodesk 3ds Max 2010 już dla wszystkich

Strona główna Aktualności

O autorze

Niespełna tydzień temu pisaliśmy o udostępnieniu dla subskrybentów najnowszej wersji Autodesk 3ds Max - najpopularniejszego na świecie rozwiązania przeznaczonego do modelowania, animacji i renderingu 3D. Od dziś dostępna jest dla każdego 30 - dniowa wersja testowa.

W wersji 2010 wprowadzono szereg nowości. Między innymi pojawiły się nowe narzędzia do budowania wirtualnych światów oraz zarządzania złożonymi scenami, poprawiono współpracę z innymi aplikacjami, a także wprowadzono nowy zestaw narzędzi do modelowania Graphite.

Wśród nowości znalazły się również: Eksplorator materiałów do zarządzania złożonymi scenami, integracja z technologią mental mill - shadery mental mill można teraz opracowywać, testować i obsługiwać bezpośrednio z poziomu oprogramowania 3ds Max, moduł PFlowAdvanced do tworzenia zaawansowanych efektów z cząstkami. Ponadto wersja 2010 została wzbogacona o nowy zestaw narzędzi Containers pozwalający m. in. na gromadzenie różnych obiektów złożonej sceny w ramach jednego kontenera, moduł Review 3 do podglądu sceny, analizator siatek xView przyspieszający testowanie modeli i map, ProOptimizer - narzędzie do szybkiego i inteligentnego optymalizowania modeli 3D składających się z dużej liczby wielokątów, system audio ProSound umożliwiający zsynchronizowanie podkładu audio z podglądem sceny i dopasowanie ścieżki do prędkości odtwarzania. Zapewniono lepszą obsługę środowisk C# oraz .NET. Rozszerzono obsługę wielu procesorów i przyspieszono działanie programu. Algorytmy wyświetlania siatek oraz obliczenia analityczne wykonywane przez nowy analizator siatek xView zostały wzbogacone o obsługę wielu wątków, co ma zwiększyć ich wydajność. Ponadto wprowadzono optymalizacje uwzględniające procesory graficzne.

Więcej na temat nowości przeczytać można na stronie producenta. Wersja testowa 3ds Max 2010 dostępna jest w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Modelowanie 3D

© dobreprogramy