AutoCAD i 3ds Max za darmo nie tylko dla studentów, ale i uczelni

AutoCAD i 3ds Max za darmo nie tylko dla studentów, ale i uczelni

AutoCAD i 3ds Max za darmo nie tylko dla studentów, ale i uczelni
01.12.2014 19:15, aktualizacja: 02.12.2014 12:17

Firma Autodesk udostępniła za darmo swoje programy nie tylko uczniom i studentom, ale też szkołom i uczelniom w 188 krajach. Tak jak wcześniej, rejestracja uprawnia studentów do uzyskania 3-letniej licencji edukacyjnej (czyli nie do zastosowań komercyjnych) na wybrane programy, instytucje zaś mogą korzystać z nich w czasie zajęć i zyskają dostęp do dodatkowych usług.

Od młodych ludzi wymaga się nie tylko znajomości teorii, ale też umiejętności posługiwania się w zaawansowanym stopniu oprogramowaniem używanym w branży. W wielu przypadkach są to produkty firmy Autodesk, bez których nie obejdą się dziś architekci, konstruktorzy, czy artyści 3D. Jeśli osoby świeżo po studiach będą orientowały się w obsłudze takich programów, jak AutoCAD, Revit, Inventor czy Fusion 360, będą mogli szybciej i lepiej zacząć karierę.

Obraz

Zyska na tym branża, a przez to zyska także firma Autodesk. Konkurencja nie śpi, a czasy kosztującego tysiące specjalistycznego oprogramowania mijają, co widać też w branży filmowej. Sposoby na zarobki zawsze się znajdą, choćby w postaci usług do pracy grupowej czy dostępu do farmy renderującej.

W Stanach Zjednoczonych w tym roku firma Autodesk udostępniła swoje oprogramowanie szkołom w ramach akcji ConnectED, której inicjatorem jest Barack Obama. Efekty były niekiedy zaskakujące. Grupa 13-latków zaprojektowała i wydrukowała protezy dla kalekiej osoby dzięki Fusion 360, tymczasem studenci pracują nad samowystarczalnymi domami z pomocą oprogramowania BIM 360.

Inwestycja w potencjał młodzieży okazała się opłacalna i nic dziwnego, że Autodesk nie chce przegapić takiej okazji. Aby zdobyć wymarzoną licencję na Mayę, AutoCAD-a czy którąś z aplikacji mobilnych, wystarczy udać się na specjalną stronę, założyć konto z uwzględnieniem informacji o uczelni i pobrać wybrane programy z odpowiedniej oferty dla indywidualnych uczniów bądź szkół.

W wielu przypadkach można wybrać także starsze wersje programów, co może się przydać jeśli uczelnia dysponuje materiałami nie przygotowanymi dla najnowszych wydań lub jeśli będą uruchamiane na komputerze mającym już kilka lat na karku.

Jeśli ktoś zaczyna przygodę z oprogramowaniem tego typu na własną rękę, powinien zajrzeć do materiałów edukacyjnych, przeznaczonych dla studentów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)