Ubisoft pomógł złamać konsolkę 3DS

Z grą Cubic Ninja każdy 3DS stanie otworem
Z grą Cubic Ninja każdy 3DS stanie otworem

20.11.2014 10:25, aktual.: 20.11.2014 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprzedaż przenośnych konsol 3DS Nintendo może niebawem znacznie wzrosnąć, a to za sprawą faktu, że najzwyczajniej w świecie urządzenie udało się zmusić do pracy z nieoficjalnym oprogramowaniem. Wszystko dzięki pomocy firmy Ubisoft, a konkretniej wykorzystaniu luki odkrytej w jednej z bardzo przeciętnych gier, wypuszczonych przez wydawcę w 2011 roku. Średniej klasy platformówka przeżywa obecnie drugą młodość.

Z grą Cubic Ninja każdy 3DS stanie otworem
Z grą Cubic Ninja każdy 3DS stanie otworem

Exploit nazwany SSSPwn ma być wielkim taranem, który z impetem otworzy drzwi fali fanowskich programików, a później zapewne niestety również pirackim kopiom gier na 3DS-a. Co ciekawe, zadziała także na nowej wersji konsoli. Podobny jest do narzędzia, które utorowało niegdyś drogę do złamania Wii. Wystarczy znać wersję firmware urządzenia, włożyć kartę SD, być w posiadaniu kopii gry Cubic Ninja i mieć aktywne połączenie z Internetem w celu dokończenia procesu instalacji tzw. kanału homebrew. Tak oto uzyska się możliwość uruchamiania specjalnie skodowanych aplikacji.

Naturalnie rynek odpowiednio zareagował na odkrycie. Tytuł Ubisoftu, którego nikt w sumie za darmo dostać nie chciał, nagle nabrał wartości i robi furorę na aukcjach internetowych, gdzie sprzedawany jest nawet za setki dolarów. Ponieważ egzemplarzy na rynku jest jednak sporo, jego średnia cena tożsama jest z kosztem nowej gry, jeśli ktoś ma czas poszukać. Warto odnotować, że exploit powiązany jest z zapisanym stanem gry. W momencie jego usunięcia, jakiekolwiek ślady ingerencji w konsolę znikają.

  • Kanał homebrew
  • 3DSCraft
[1/2] Kanał homebrew

Mamy ponoć do czynienia z faktycznie działającym sposobem, czego dowodem są zdjęcia 3DS-a z uruchomionym zarówno Homebrew Channel, jak też nieoficjalnym portem Minecrafta, czyli 3DSCraftem. Upublicznienie oraz dokładne opisanie furtki to też nie sprawa kilku kolejnych miesięcy, a zaledwie dni. Odkrywcy rozwiązania na 22 listopada wyznaczyli termin wypuszczenia go w świat. Na początku tak naprawdę na niewiele się ono przyda, z czasem jednak 3DS powinien pójść właśnie w ślady Wii. Po ostatniej fali krytyki, Ubisoft wróci zapewne do łask — tylko co na to teraz Nintendo?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)