r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Automatyczny tłumacz Waverly to prawdziwa rybka Babel w Twoim uchu

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Czy jest tu ktoś, kto choć raz nie mógł się dogadać z obcokrajowcem? Największe firmy IT od lat inwestują miliony w kruszenie barier językowych, ale na razie skutki są różne. Przede wszystkim jednak mechanizmy te w niczym nie pomogą, gdy rozmawiamy twarzą w twarz. Przecież nikt nie będzie łączył się przez Skype'a albo pisał w tłumaczu Google'a, siedząc obok swojego rozmówcy.

Na pomoc przyjść może „The Pilot” – słuchawka, którą można nosić w uchu, tłumacząca w czasie rzeczywistym rozmowę. Urządzenie działa zupełnie jak Rybka Babel w „Autostopem przez galaktykę”, tylko że w przeciwieństwie do kosmicznego stworzenia będzie wymagać ładowania i wykorzystuje moc obliczeniową Smartfona. Możecie zobaczyć słuchawki w akcji na poniższym filmie.

Zestaw składa się ze słuchawek dla dwojga rozmówców, przy czym do obsługi wystarczy jeden smartfon. Aplikacja tłumacząca pozwoli wybrać między językiem angielskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Z punktu widzenia lingwistycznego nie można powiedzieć, by autorzy projektu szczególnie się napracowali, ale mimo wszystko pomysł zasługuje na uwagę.

r   e   k   l   a   m   a

Zaletą słuchawek The Pilot będzie nie tylko wygoda, ale też cena. Parę będzie można kupić za 129 dolarów, co jest ceną do przełknięcia za możliwość komfortowego i w miarę naturalnego rozmawiania w wielokulturowym środowisku, ze znajomymi, studentami czy też współpracownikami. Z pewnością też rozwiązanie to jest bardziej estetyczne niż wkładanie do ucha rybki… polecam lekturę „Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa lub którąś z adaptacji. Poniżej fragment z filmu z 2005 na podstawie tej świetnej powieści.

Słuchawki można już zamówić w przedsprzedaży, do sklepu trafią we wrześniu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.