r   e   k   l   a   m   a
reklama

Autoodtwarzanie bezpieczniejsze w Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft poinformował o zmianach w funkcji autoodtwarzania w Windows 7, które podnoszą bezpieczeństwo pracy z pendrive'ami i kartami pamięci.

Sukces takich wirusów jak Conficker, które rozprzestrzeniają się za pomocą nośników wymiennych wielokrotnego zapisu (pendrive'y, karty pamięci, dyski przenośne) wiąże się z domyślnymi ustawieniami funkcji autoodtwarzania w systemach Windows. Do tej pory jeśli na podłączonym nośniku zapisane były instrukcje autoodtwarzania, były one albo natychmiast wykonywane po odnalezieniu urządzenia przez system, albo proponowane do uruchomienia. Pomimo tego nawet jeśli użytkownik musiał zgodzić się na uruchomienie, wirusy mogły łatwo podszyć się pod funkcje systemowe - wirus nazywał się np. "Otwórz folder, aby wyświetlić pliki" i miał ikonę folderu. Trzeba naprawdę dobrze przyjrzeć się okienku, by nie zgodzić się na taką propozycję.

Teraz to się zmieni - w Windows 7 domyślnie autootwarzanie będzie wykonywane automatycznie tylko dla nośników optycznych (np. płyt CD/DVD). Po podłączeniu np. pendrive'a na liście możliwych akcji nie będzie uruchomienia programu zawartego w instrukcjach autoodtwarzania. Dzięki temu wirusy rozprzestrzeniające się na nośnikach wymiennych nie będą miały już racj bytu, a przynajmniej ich dystrybucja będzie poważnie utrudniona.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNa Facebooku zamówisz hydraulika. Nowość w Marketplace