Avira Scout Avira Scout 2016.03.07

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Avira Scout to darmowa przeglądarka stron internetowych, której autorzy skupili się przede wszystkim na ochronie danych i bezpieczeństwie użytkownika. Aplikacja została udostępniona przez firmę Avira zajmującą się tworzeniem programów antywirusowych.

Avira Scout bazuje na kodzie źródłowym Google Chrome i wykorzystuje autorską technologię producenta, która jest zintegrowana z opisywanym narzędziem. Dzięki temu przeglądarka automatycznie blokuje zainfekowane witryny sieciowe i strony phishingowe. Kolejną istotną cechą jest zabezpieczenie danych podczas użytkowania sieci Wi-Fi w miejscach publicznych poprzez wymuszenie stron internetowych do korzystania z protokołu HTTPS podczas transmisji danych. Wszystko to jest możliwe, gdyż Avira Scout łączy się "z chmurą", gdzie znajdują się szczegółowe informacje o potencjalnie niebezpiecznych stronach WWW.

Avira Scout uniemożliwia także serwisom społecznościowym wyśledzenie informacji na temat aktywności użytkownika. Oznacza to, że po zakupie danego przedmiotu za pośrednictwem internetu (a nawet tylko przy jego wyszukaniu w Google) nie zobaczymy reklam powiązanych z tym produktem na przykład na Facebooku. Dodatkowo narzędzie samo w sobie także nie gromadzi żadnych danych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!