r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aza Raskin opuszcza Mozillę

Strona główna Aktualności

O autorze

Znany programista odpowiedzialny za rozwój Firefoksa, opuszcza Mozillę. Aza Raskin będzie pracować teraz nad własnym projektem.

Raskin rozwijał między innymi takie projekty jak Panorama, Jetpack, Ubiquity czy elementy geolokalizacji w przeglądarce Firefox. Po prawie dwuletniej współpracy z Mozillą, zdecydował się na rozpoczęcie własnego projektu, o czym informuje na swoim blogu. Raskin wycofuje się z Mozilli, by rozwijać własny projekt. Po zaprojektowaniu i dostarczeniu wiodącej na świecie przeglądarki dla prawie 500 mln osób, mało jest naprawdę sensownych rzeczy, które można zrobić, czytamy w oświadczeniu Raskina. Od 1 stycznia będzie on zajmował się tworzeniem nowego projektu o nazwie Massive Health.

Nowy projekt poświęcony zdrowiu współtworzony będzie z innymi osobami, w tym również pracownikami Mozilli. Nie wiadomo jeszcze, jak odejście Raskina wpłynie na dalszy rozwój Firefoksa. Przypomnijmy, że Mozilla pracuje nad wydaniem wersji 4 swojej przeglądarki internetowej. Ukaże się ona najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.