r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aza Raskin opuszcza Mozillę

Strona główna Aktualności

Znany programista odpowiedzialny za rozwój Firefoksa, opuszcza Mozillę. Aza Raskin będzie pracować teraz nad własnym projektem.

Raskin rozwijał między innymi takie projekty jak Panorama, Jetpack, Ubiquity czy elementy geolokalizacji w przeglądarce Firefox. Po prawie dwuletniej współpracy z Mozillą, zdecydował się na rozpoczęcie własnego projektu, o czym informuje na swoim blogu. Raskin wycofuje się z Mozilli, by rozwijać własny projekt. Po zaprojektowaniu i dostarczeniu wiodącej na świecie przeglądarki dla prawie 500 mln osób, mało jest naprawdę sensownych rzeczy, które można zrobić, czytamy w oświadczeniu Raskina. Od 1 stycznia będzie on zajmował się tworzeniem nowego projektu o nazwie Massive Health.

Nowy projekt poświęcony zdrowiu współtworzony będzie z innymi osobami, w tym również pracownikami Mozilli. Nie wiadomo jeszcze, jak odejście Raskina wpłynie na dalszy rozwój Firefoksa. Przypomnijmy, że Mozilla pracuje nad wydaniem wersji 4 swojej przeglądarki internetowej. Ukaże się ona najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.