reklama

Baldur's Gate Enhanced Edition również dla Mac OS X

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Overhaul Games nabiera rozpędu — obok niedawno zapowiedzianego na PC Baldur's Gate Enhanced Edition, potwierdzono już również powrót klasyka w odświeżonej formie na iPada, a teraz dorzucono do platform docelowych system OS X. Jeżeli ktoś korzysta ze Snow Leoparda, albo nowszej wersji systemu firmy Apple, to musi tylko w tegoroczne wakacje mieć dostęp do App Store, by móc cieszyć się grą.

Twórcy odrestaurowanej wersji ujawnili przy okazji kilka dalszych szczegółów na temat projektu. Pojawi się na pewno przynajmniej jedna nowa postać ze swoją linią zadań do wykonania. Od strony technicznej, Overhaul pozbywa się danych powielanych na przestrzeni kilku dysków CD oryginalnej edycji i ekipa ma nadzieję zmieścić wszystko w paczce poniżej 2GB. Interfejs graficzny ma się skalować, czyli dostosowywać odpowiednio do urządzenia, na którym gra będzie uruchamiana. Potwierdzono, że nie doczekamy się wersji na konsole Xbox 360 czy PS3. Nie wiadomo jeszcze co z urządzeniami opartymi na Windows 8…

Deweloperzy mają w planach zapisywanie stanów gier w chmurze, a także umożliwią wspólną zabawę po sieci użytkownikom różnorakich platform. Przyglądają się kwestii technicznego uaktualnienia wszelkich filmików. Wygląda na to, że korzystają z nagrań oryginalnych, więc poza potrzebą dodania kilku dopisanych kwestii, nie powinno być większych problemów z polską wersją. Pod kątem mechaniki rozgrywki, całość wzorowana jest na Baldur's Gate II z dodatkiem Tron Bhaala, włącznie z dostępnymi klasami. I jeszcze dobra wiadomość na koniec — na horyzoncie jest jak najbardziej przeróbka Planescape: Torment.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić