Blogi na dobrychprogramach - Wrzesień (15)

Dopiero co kąpaliśmy się w pełnym słońcu, a tu już zimny wiatr i liście lecą z drzew - nastała jesień. Zapraszam na piętnaste podsumowanie miesiąca, tym razem września.

Ogółem

Wrzesień w porównaniu do miesiąca sierpnia ma o 10 wpisów mniej - rok szkolny w pełni. Natomiast w porównaniu z analogicznym okresem w latach ubiegłych już tradycyjnie jest tendencja rosnąca. Do liczby wpisów mógł się również przyczynić konkurs z diodą - zamiast pisać, wolą czuwać =)

Działanie diody można również zauważyć zestawiając liczbę komentarzy pod wszystkimi wpisami z liczbą komentarzy w roku ubiegłym.

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(15/10/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Jak można zauważyć tym razem liczba wpisów zamieszczonych przez blogerów jest bardzo wyrównana.

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(15/10/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

O! Moje poprzednie podsumowanie trafiło do zestawienia w tym podsumowaniu =P
W ubiegłym miesiącu redakcja wyjątkowo często udzielała się na blogu (szare pola).

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (październiku). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w podobnej formie jak poniżej (z uzasadnieniem) - lub tak jak w poprzednich podsumowaniach.

W poprzednim podsumowaniu do Głosu Ludu zgłosił się guildos, a oto wybrana przez niego piątka wpisów (kolejność nieistotna):

1. Phenom II - NB Frequency a wydajność

Mocy overclocking mostka północnego, na platformie zielono-czerwonych. Genialny test, może zainspirować do "odblokowania" pewnych zasobów mocy naszego kochanego komputera. Zaskakukujący jest poziom OC mostka, bo aż o 20%, tutaj prawdopodobnie zda egzamin przysłowie: "Się dba, się ma!"

2. Modding laptopa? Czemu nie ;) Cz.1

Pierwsza i moim zdaniem najlepsza część naprawdę dobrej serii o moddingu laptopa. Twórca wykazuje co i jak można zmienić w swyn "na-kolanowcu." Treść działa bardzo motywująco, aby zmienić chociaż wygląd naszego laptopa. Efekt jest naprawdę niesamowity, z chęcią bym zpróbował, ale brakuje mi laptopa

3. dpsidebar - programowanie w windows cz.2

Druga z trzech części o stworzeniu programu do monitorowania bloga, komentarzy pod blogiem i nie tylko. Naprawdę wielki szacun dla autora za stworzenie tak dobrego programu. Nie wspominając nawet o podaniu czytelnikowi kodu aplikacji.

4. Fochy Fermiego - łasica sprzętowa

Bardzo interesująca opowieść o fochach GPU od Nvidii, szczególnie przyajny dla mnie z powodu, że moja grafa też lubi robić takie rzeczy Sposób naprawy chipu jest stosunkowo trudny, ale możliwy. No bo czego się nie robi dla karty graficznej?

5. Krótko o Seagate Expansion 1TB

Test przenośnego dysku twardego z interfejsem USB 3.0 o pojemności 1 TB. Treściwe ukazanie mocy dysków przenośnych, interfejsu USB. Plus bardzo rozwojowe porównanie działania takiego sprzętu z systemem na "twardzielu" i "solidnym", a może "trwałym"?

Mój jedyny wpis jest krótki i mówiący o piractwie bardzo zawiłym humorem.

Na zakończenie

Guildos w Głosie Ludu poszedł w stronę sprzętu, a wy jakie byście wpisy wybrali? Zgłaszajcie się do kolejnego Głosu Ludu. Pozdrawiam, Banan =)