Będą domeny .google?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Członkowie ICANN, organizacji odpowiedzialnej między innymi za zarządzanie światowym schematem domen będą głosować w tym tygodniu na konferencji w Paryżu w sprawie uwolnienia domen najwyższego poziomu i otwarcia możliwości ich rejestracji przez podmioty komercyjne i prywatne.

Jeśli głosowanie zakończy się pozytywnie, w 2009 roku każdy będzie mógł zarejestrować nie tylko domeny z aktualnie dostępnymi rozszerzeniami takimi jak .com, .pl lub .net, ale także ze swoim własnym rozszerzeniem i to o długości do 64 znaków. Oznacza to, że być może już wkrótce będziemy mogli korzystać z domen o końcówkach .ebay, .microsoft czy .google. To właśnie firmy z zastrzeżonymi znakami towarowymi będą miały pierwszeństwo wykupu.

Możliwość rejestracji domen najwyższego poziomu raczej nie spotka się jednak z dużą popularnością wśród indywidualnych użytkowników, a prawdopodobnie także wśród cybersquatterów - ich rejestracja będzie sporo kosztować, szacunkowe ceny dochodzą nawet do 50 tysięcy dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy