Belgijskie poczucie humoru

Strona główna Aktualności

O autorze

Belg, który stracił pracę po wysłaniu e-maila z karykaturami współpracowników, odzyskał posadę. Stało się tak dzięki demonstracji w której wzięło udział 1680 osób.

Pracownik firmy Bekaert, jednego z największych na świecie producentów wyrobów metalowych, wkleił zdjęcia twarzy trójki współpracowników do rysunków przedstawiających nagie postaci Homera i Marge Simpsonów - bohaterów popularnej kreskówki. Karykatury rozesłał mailem do 20 osób, jednak feralna przesyłka dotarła także do adresata, którego nie uwzględnił przy wysyłaniu wiadomości - szefa przedsiębiorstwa. Dyrektor nie wykazał się poczuciem humoru i natychmiast zwolnił autora żartu.

Za pechowcem ujęły się związki zawodowe, których przedstawiciele uznali, że nawet jeśli żart nie był najwyższych lotów, to kara która spotkała jego autora jest zbyt surowa. Wszyscy pracownicy Bekaerta ogłosili strajk, demonstrując w ten sposób poparcie dla wyrzuconego kolegi. Pod petycją skierowaną do dyrekcji podpisały się również 3 osoby, które były ofiarami dowcipu. W tej sytuacji zarząd firmy zmienił decyzję i zastosowane sankcje zredukowano do 7-dniowego zawieszenia pracownika. Pechowy żartowniś wrócił już do pracy.

Źródło: 4D

© dobreprogramy
s