Beta Red Hat Enterprise Linux 5.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się pierwsza testowa wersja kolejnego wydania rodziny dystrybucji Red Hat Enterprise Linux. Testy beta mają zakończyć się na początku września.

Podczas prac nad nową wersją systemu, programiści firmy Red Hat skupili się głównie na udoskonaleniu wirtualizacji, zarówno pełnej jak i częściowej (parawirtualizacji), umożliwiono uruchamianie systemów 32-bitowych na systemach 64-bitowych i na odwrót, przygotowano wsparcie dla przenoszenia maszyn wirtualnych pomiędzy fizycznymi komputerami bez ich wyłączania i poprawiono wydajność.

Prócz tego, poprawiono obsługę magazynów danych, dodano wsparcie dla systemu NFSv4, zwiększono wydajność i dodano obsługę dla technologii iSCSI w trybie serwera. Skupiono się też na obsłudze sieci (między innymi protokół IPv6 i sieci bezprzewodowe), bezpieczeństwa (audyt, obsługa kart inteligentnych w SSH) i współpracy z sieciami Windows.

Wersja na komputery biurkowe (Red Hat Enterprise Linux 5 Desktop) otrzymała lepsze zarządzanie energią w systemie ACPI i testową obsługę Firewire. Cały system bazuje na jądrze w wersji 2.6.18-36.el5.

Szczegółowe informacje na temat testowej wersji Red Hat Enterprise Linux 5.1 znaleźć można w oficjalnym ogłoszeniu.

© dobreprogramy

Komentarze